У суботу, 19 травня,  відзначається День Південного Бугу. Це свято було започатковано у 2008 році Басейновою радою річки Південний Буг в рамках впровадження на нашій річці басейнового принципу управління водними ресурсами, як це уже діє у країнах Європейського Союзу.

До цього дня приурочено проведення історико-екологічної просвітницької акції «Хвилі Гіпаніса 2012».

Про це повідомила голова Вінницької обласної екологічної асоціації «Зелений світ Поділля» Олена Яворська.

Відео дня

День Південного Бугу відзначать „Хвилею Гіпаніса”Першим етапом акції був фотоконкурс «Гіпаніс 2012: ракурси і сюжети». Кращі фото – переможці конкурсу, - представлено на пересувній фотовиставці. З сьогоднішнього дня (14 травня) виставка та її організатори, - члени Первомайського міського екологічного клубу «Гіпаніс», - розпочали свою тритижневу мандрівку Південним Бугом від витоку до гирла.

Стартувала акція у місті Хмельницькому, де у міському будинку природи відбувся круглий стіл «Проблеми річки Південний Буг та шляхи їх вирішення», організований Подільським екологічним товариством (детальна інформація – в окремому прес-релізі).
На Вінниччині експедиція перебуватиме з 16 по 27 травня. Крім моніторингу стану самої річки та найцінніших об’єктів екологічної мережі, планується експонування фотовиставки у селі Широка Гребля Хмільницького району, містах Вінниці, Липовці та Немирові.

16 травня кращі гуртківці Вінницької обласної станції юних натуралістів та гості з Миколаївщини будуть спільно обстежувати один з кращих в області зоологічний заказник «Сандрацький».

18 травня відбудеться мітинг - зустріч експедиції з природоохоронною громадськістю міста Вінниці в рамках святкування Дня Південного Бугу.

23 травня на Південному Бузі під Ладижином з екоклубом «Гіпаніс» зустрінеться ще одна експедиція, яку молоді козаки з села Зозова Липовецького району присвятили своїй рідній річці Соб – лівій притоці Бугу.