Миротворча операція в Бєлгородській області мала кілька цілей / фото УНІАН, Андрій Марієнко

Один з командирів Легіону "Свобода Росії" з позивним "Цезар" в ефірі інформаційного телемарафону пояснив, в чому полягала основна мета операції в Бєлгородській області, підвів перші підсумки досягнення місії на сьогодні, а також озвучив втрати сторін.

За його слово, миротворча операція в Білгородській області мала кілька цілей.

"По-перше, жителі Білгородщини звернулися до нас з проханням про проведення миротворчої операції, оскільки багато хто з них втомилися від війни. Ми провели розвідку боєм - це перша наша операція на території нашої батьківщини і перша спільна операція з "РДК". І вона пройшла успішно. Далі масштаб цих операцій буде тільки наростати. Ми завдали поразки Збройним силам РФ, ФСБ, Росгвардії і Міністерству оборони. Ми показали російському народу, що можливе створення осередків опору для боротьби з путінським режимом на території Росії. Ми показали Україні, Росії та світовій спільноті, що Росія і російська армія - це колос на глиняних ногах", - акцентував представник Легіону "Свобода Росії".

Також "Цезар" повідомив деталі про втрати сторін.

"У нас загинуло два наших побратима, 10 осіб отримали поранення. Втрати противника склали до двох рот. Близько 10 одиниць техніки було знищено, 5 одиниць техніки було захоплено. Кілька людей зі складу ФСБ були взяті в полон. Але цифра не остаточна. Хоча штурмові підрозділи вийшли з території РФ наша артилерія і група БПЛА продовжує роботу в районі, пошук і знищення противника, його підтягнутих резервів", - підкреслив він. 

Представник командирського складу Легіону "Свобода Росії" зазначив, що ФСБшники "драпали як зайці і самі здавалися в полон".

Крім того, представник Легіону "Свобода Росії" уточнив про мету демілітаризованої зони в майбутньому.

"Демілітаризована зона буде знаходитися не тільки в Бєлгородській області, в неї увійдуть всі прикордонні області Росії. І сама Росія, по закінченню цієї війни, яка закінчиться зміною путінського режиму і встановленням демократії, не буде представляти небезпеки для сусідніх держав. Вона буде жити мирно і займатися творчою працею", - констатував "Цезар".

Рейд в Білгородську область-деталі

На початку тижня, 21 травня 2023 року, російські добровольці з легіону "Свобода Росії" і "Російського добровольчого корпусу" здійснили "рейд" в Грайворонський район Бєлгородської області.  В українській розвідці заявляли, що прорив добровольцями кордону РФ було "спецоперацією" самих росіян.

Крім того, повідомлялося про реакцію Міністра оборони РФ Сергія Шойгу, який вперше прокоментувавши прорив бійців Легіону "Свобода Росії" і "РДК" на територію Бєлгородської області, озвучив версію, що було знищено понад 70 "диверсантів", бронетанкову і автомобільну техніку.

24 травня представники Легіону "Свобода Росії" і "Російського добровольчого корпусу" після повернення з Бєлгородської області, дали спільну прес-конференцію, в ході якої розкрили деякі деталі операції і спростували заяви російського Міноборони про" розгром".

Згідно із заявою спікера ГУР МО Андрія Юсова повідомлялося, що інформація російської сторони про великі втрати повстанців у Бєлгородській області, не відповідає дійсності.