Боєць "Курт" розповів про сильну сторону ЗСУ / колаж УНІАН, фото t.me_V_Zelenskiy_official, кадр з відео

Воювати з російським збройним формуванням - приватною військовою компанією "Вагнер" було найскладніше. Про це сказав герой із позивним "Курт" з підрозділу KURT and COMPANY у складі 28-ї ОМБр імені Лицарів зимового походу в інтервʼю на Армія TV.

"Коли перли "вагнера", то було найскладніше. Це єдиний ворог, який пер, не рахуючись з втратами", – зазначив він.

При цьому боєць додав, що його підрозділ, зокрема, на Херсонському напрямку зіштовхувався з російськими десантниками, розвідниками, але їм "до "вагнерівців" далеко".

Відео дня

"Вагнера це ПВК, бандити, вбивці. Але це гідний противник на полі бою. Ось це я можу сказати про "Вагнер". Вперті. Так, бездумно клали людей, але це давало результат – невеликий тактичний успіх, але він в них був. Але все хороше, як кажуть, рано чи пізно  закінчується і "Вагнер" рано чи пізно закінчується. Так і вони закінчилися. І це добре", - наголосив "Курт".

За словами бійця, його бригада і третя штурмова повернула за 2-3 тижні територію, яку втратили за три місяці.

"Про**бану територію за три місяці наші тигри за 2-3 тижні відбили назад. То виходить, що ЗСУ набагато крутіші, ніж їх "Вагнера", - зазначив він.

"Курт" розповів про тактику росіян - коли вони бачуть слабке місце, то ломляться туди всі. За його словами, окупанти проривають і тоді розширяють фланги. Він додав, що це стандартна тактика, яка описана ще в книжках часів Другої світової війни.

"Пробиваєш оборону і розширюєш фланги. Якщо ми даємо адекватну відповідь, то будемо зрізати ці фланги. Це елементарна тактика, яка працює. Якщо противник у вузькій смузі прорвав, то треба не зустрічати його в лоб, а бити йому у фланги. Якщо ти б’єш у фланги і відрізаєш його, то противник немає успіху. Проста тактика, яка працює", - зазначив він.

"Курт" розповів, що оскільки його підрозділ дає результат і на цій війні обходиться з мінімальними втратами, то це означає, що все правильно роблять.

"Якщо я обхожусь на цій війні з мінімальними втратами, а в нашому підрозділі KURT and COMPANY втрати мінімальні – за три роки війни ми навіть 10 бійців не втратили вбитими. Це, я вважаю, дуже гарним результатом для такого підрозділу, який побував в гарячих точках. Хоч кожна втрата мого підрозділу це для мене біль, ніби мені відрубують палець – мені болить за кожного бійця, якого втрачаю. Якщо можна було б, то я обміняв би своє життя на всіх своїх бійців, які загинули. Але я не можу так зробити. Я не бог", - наголосив він.

Група "Вагнера"

Як повідомляв УНІАН, російська приватна військова компанія "Вагнер" комплектувалася із найманців і засуджених злочинців. Брала участь в боях на території України ще з 2014 року. Голова "вагнерівців" Євген Пригожин в 2023 році спробував організувати похід на Москву, щоб повалити міністра оборони Сергія Шойгу. Цей похід провалився. Пригожин, ймовірно, загинув в результаті падіння літака.

Повідомляється, що у Росії ФСБ проводить "велику спецоперацію" щодо близьких соратників Євгена Пригожина до річниці так званого "маршу справедливості" ПВК "Вагнера" на Москву, який розпочався 23 червня 2023 року, 

Російський канал ВЧК-ОГПУ з посиланням на джерела повідомив про два епізоди в Санкт-Петербурзі. 19 червня на місці злочину взяли одного з першопрохідців кримінальної петербурзької журналістики Кирила Мєтєлєва, а також відправлено під варту колишнього керівника знаменитої "фабрики тролів", людину, яка відповідала за PR Маршу, Іллю Горбунова.

 Горбунова затримали теж на гарячому в ніч із 21 на 22 червня, намагався чинити опір. Зазначається, що семе Горбунов керував процесом висвітлення "маршу справедливості", організовував групи підтримки та намагався вивести людей на вулиці. За словами джерела, документально Горбунов і Мєтєлєв оформлені за статтями про шантаж і вимагання.

Вас також можуть зацікавити новини: