Під Лиманом виявлено штаб супротивника / фото dbr.gov.ua

Державне бюро розслідувань в одному зі звільнених населених пунктів Донецької області - під Лиманом, виявило штаб окупантів зі списками полонених та незаконно заарештованих людей.

Про це йдеться у повідомленні на сайті ДБР.

Зазначається, що після звільнення Силами оборони України міста Лиман на Донеччині працівники ДБР розпочали заходи із документування злочинів, вчинених російськими загарбниками та їхніми пособниками.

Відео дня

"У населеному пункті Яцьківка під Лиманом працівники ДБР виявили штаб окупантів. Штаб росіяни облаштували в одному з приватних будинків. У будівлі знайдено списки полонених та незаконно заарештованих людей. З-поміж іншого вилучено документи з даними осіб та анкети кандидатів на посади, які вирішили працювати на загарбників у захоплених підприємствах та організаціях", - мовиться у дописі.

Виявлені докази вивчатимуться ДБР з метою притягнення до відповідальності кожного, хто вчинив дії проти національної безпеки.

У Бюро зауважили, що стабілізаційні заходи у деокупованому Лимані тривають. Проводяться першочергові слідчі дії, зокрема й у межах вже відкритих кримінальних проваджень, відносно місцевих зрадників та колаборантів.

"Слідчі продовжують збирати доказову базу причетності фігурантів до співпраці з окупантами та проведення підривної діяльності проти державної цілісності та суверенітету України. Вилучено мобільні телефони, карти пам'яті та іншу техніку. Зібрано свідчення місцевих мешканців про вчинення правопорушень", - мовиться у дописі.

Під Лиманом знайшли штаб супротивника / фото dbr.gov.ua

Контрнаступ України - важливі новини

Як повідомляв УНІАН, 1 жовтня президент України Володимир Зеленський заявив, що у Лимані Донецької області українські військові вже підняли державний прапор, але там ще тривають бойові дії.

Удень 2 жовтня глава держави заявив, що Лиман повністю зачищений від російських військ.

6 жовтня у Донецькій ОВА розповіли про ситуацію у деокупованих Святогірській та Лиманській тергромадах. За словами голови Донецької обласної військової адміністрації Павла Кириленка, там тривають не тільки стабілізаційні заходи, але й проводяться роботи по відновленню життєдіяльності населених пунктів.

Також 6 жовтня перший заступник міністра внутрішніх справ України Євген Єнін повідомив, що у деокупованому Куп'янську на Харківщині було виявлено списки колаборантів, які виконували організаційно-розпорядчі функції окупаційної влади. У списках близько 400 осіб.

Вас також можуть зацікавити новини: