Колишній заступник начальника штабу ВМС ЗСУ / колаж УНІАН, скриншот, фото Вікіпедія

Удар Сил оборони України по Кримському мосту цілком можливий. Про це в етері "Київ 24" розповів Андрій Риженко - капітан 1-го рангу запасу, колишній заступник начальника штабу ВМС ЗСУ.

"Для цього накопичується ресурс. І якщо противник втратить цю лінію комунікації - це буде мати і геополітичний вплив дуже серйозний, іміджевий. І вплив на оперативному рівні, для військових. Тому що дійсно серйозна кількість вантажу завозиться через Кримський міст", - сказав Риженко.

Він зазначив, що це можна зробити зокрема ракетами "Томагавк", передачу яких наразі узгоджують Сполучені Штати. Водночас він зазначив, що перепоною такому удару могла б стати система ППО росіян на тимчасово окупованому півострові. 

Відео дня

"Там стоять системи С-400, їх багато. І це система, яка може збивати, якщо вона працює. І з метою того, щоб системі противника не дати цього зробити - ми якраз зараз бачимо удари по радіолокаційних станціях, виведення з ладу самих пускових установок. І тоді, звичайно, це можливо", - зауважив експерт.

Водночас він заявив, що операція Сил оборони України з можливим десантом на територію тимчасово окупованого Криму, про яку раніше повідомляв аналітик Sky News, наразі є нереальною.

"Хоча окремі дії цілком можливі, вони проводяться. Але противник не так серйозно втратив свій потенціал, як це може здаватися", - додав Риженко.

Удари по Криму: що відомо

Раніше аналітик з питань безпеки та оборони Майкл Кларк оприлюднив матеріал на сторінках Sky News. Там він зокрема заявив, що Україна може готувати удар по Кримському мосту на тлі знищення системи ППО росіян у Криму. Також він припустив, що Київ може готувати й десантну операцію в Криму.

Тим часом колишній міністр оборони Британії Бен Воллес заявив, що тимчасово окупований Крим потрібно зробити "нежиттєздатним" для росіян. За його словами, це уразить его кремлівського диктатора Путіна і змусить усвідомити, що йому "є що втрачати".

Вас також можуть зацікавити новини: