Кривоніс оцінив перспективи деокупації Херсонщини / скріншот

Звільняти Херсонську область від окупантів, ймовірно, почнуть з правого берега Дніпра, а лівобережну частину деокупують з боку Запоріжжя.

Таку думку висловив "РБК-Україна" екс-заступник секретаря РНБО, генерал Сергій Кривонос.

Він нагадав, що регіон розділений Дніпром навпіл, більша частина області - лівобережна.

"Тому питання про швидке звільнення всієї Херсонщини поки не стоїть. Щоб подолати Дніпро в районі Херсона або на інших ділянках, а там ще також є Каховське водосховище - це кілометри водної перешкоди й це не буде швидко", - сказав він.

За словами Кривоноса, спочатку стоїть питання про звільнення правобережної частини області.

"Так, у нас є спроба звільнити Херсон. Побачимо, як воно буде. Не будемо поспішати й говорити, що це буде завтра або післязавтра. Це буде тоді, коли ми зможемо це зробити", - повідомив Кривонос, додавши, що "лівий берег" звільнятимуть після деокупації всієї Запорізької області.

"Тому плани у нас глобальні. Але, знову ж таки, все впирається в час, гроші і людей. Крок за кроком ми йдемо до нашої перемоги. Або нас знищить Росія, або ми знищимо її на нашій території і відкинемо від наших кордонів. Бо якщо Росія програє війну Україні, вона ще залишиться як держава. Якщо ми програємо війну Росії, то ми перестанемо існувати як держава і нація", - резюмував генерал.

Раніше нардеп-"кіборг" Роман Костенко пояснив, що відбувається в Херсонській області. За його словами, дії Збройних сил України під Херсоном не можна назвати контрнаступом. Українські бійці все ще не отримали необхідну кількість озброєння.

При цьому в Силах оборони півдня України закликали не коментувати контрнаступ на Херсонщині попереду військового командування.