Почавши наступ в Курській області, Росія спростовує свої ж заяви, пояснив в ефірі Radio NV військовий експерт Михайло Самусь.
"Згадаймо, за що критикували українське командування протягом останнього місяця. Що росіяни не клюнули на українську Курську операцію. Так вибачте, якраз у цьому і полягала логіка. Що ми проводимо операцію в Курській області, а росіяни підтягують свої резерви з Донбасу. Тепер це відбувається", – сказав Самусь.
Він також додав, що наразі Росія почала контрнаступальні дії не великими силами. Оскільки на відео видно, що наступальні колони розміром з роту, а не дивізію.
"Вони намагаються розблокувати Глушківський район. Але це неадекватна операція. Якщо вони зараз замість того, щоб вивести свої війська через понтонні переправи і віддати Україні Глушківський район, якщо вони втягнуться в цю операцію – це буде найкращий подарунок українському командуванню. Адже там Україна може спокійно контролювати ситуацію", – додав Самусь.
Зокрема він пояснив, що на півночі району росіян обмежує річка, понтонні переправи через яку повністю контролює та знищує українська авіація. З інших трьох боків на російську армію чекають українські сили.
"Якщо вони будуть зараз намагатися контратакувати, їм будуть потрібні великі сили. Тобто вони зараз втягнутися в бої, вони будуть переходити у затяжні бої. Вони будуть потребувати більше ресурсів. А ресурси треба брати на Донбасі. До цього ми й намагалися призвести, починаючи цю задачу… Тобто в них паралельно починається дві активні операції", – сказав Самусь.
Російський контрнаступ у Курській області: що відомо
Аналітики з DeepState повідомили, що російські війська розпочали активні штурмові дії в Курській області РФ. Зокрема, повідомлялося. що окупанти переправили бронетехніку спочатку через Сейм, а потім і через дрібніші річки.
Тим часом військово-політичний оглядач Олександр Коваленко відзначив, що командування окупантів також дало добро на активне застосування механізованої компоненти і дії окупантів здійснюються за підтримки техніки, але з обмеженим застосуванням артилерії. Своєю чергою, через активізацію своїх підрозділів окупанти зменшили застосування КАБів.