Родичі жителів міста Суджа та Суджанського району Курської області, які опинилися під контролем ЗСУ, звернулися до президентів України та Росії, а також до омбудсменів обох країн, із проханням організувати гуманітарний коридор для евакуації мирного населення з зони бойових дій.
Як пишуть у "Новій газеті", ЗСУ проводять військову операцію, а в районі бойових дій, за неофіційними даними, досі залишаються тисячі мирних жителів. У своєму листі родичі нагадують, що Женевська конвенція про захист цивільного населення зобов'язує держави забезпечити захист цивільних від військових дій і забороняє використовувати їх як "живий щит".
"Населення в обложеному місті не повинне зазнавати обстрілів та безпосереднього нападу. Однак ми розуміємо, що за умов міських боїв із застосуванням артилерії та авіабомб це неможливо", – йдеться у листі.
Колишня віцепрем’єрка України Ірина Верещук ще 15 серпня заявляла про готовність Києва відкрити гуманітарний коридор для жителів Курської області, але російська сторона досі не зробила офіційного запиту. На сьогодні лист підписали 90 сімей, які мають родичів у зоні бойових дій.
Губернатор Курської області Олексій Смирнов повідомив, що понад 150 тисяч людей були евакуйовані в безпечні райони, але незалежні джерела не можуть підтвердити ці дані. Російські війська останніми днями почали контратаки, заявивши про повернення контролю над 10 населеними пунктами, але офіційного підтвердження поки що немає.
Військова операція у Суджі та Суджанському районі
В підконтрольному ЗСУ місті Суджа Курської області місцеві мешканці активно грабують покинуті без нагляду магазини та аптеки. Відповідні кадри публікують телеграм-канали.
Як писав УНІАН, Україна почала доставляти гуманітарну допомогу в Суджу та інші населені пункти Курської області, які зараз контролює українська армія. Цей факт засвідчила знімальна група каналу 1+1, яка побувала в Суджі.