
Наразі є ряд обмежень, які не дають Україні можливість збивати російські літаки дронами, пояснив в ефірі "Radio NV" авіаційний експерт Богдан Долінце.
"Перше – швидкість польоту військового літака на дозвуковій швидкості складає від 500 до 900 км/год. Але враховуючи, що це багатоцільові літаки – вони можуть літати й на надзвуковій швидкості. А це понад 1000 км/год. Теоретично, такі літаки уражати можливо. Але для цього повинен бути надзвуковий дрон з реактивним двигуном, мати систему управління, розроблену спеціально для таких високих швидкостей", – пояснив експерт.
Крім того, за словами Долінце, подібний дрон повинен мати відповідні канали зв'язку, які дозволили б оператору наблизитися до ворожого літака. Якщо ж йдеться про дрон з автоматичним управлінням, то для нього також повинно бути розроблено спеціальне програмне забезпечення, яке дозволить БПЛА не лише переслідувати ворожу ціль на великих швидкостях, а й наздогнати її та знищити. Це означає, що БПЛА має летіти швидше за сам літак.
"Тут можуть бути різні варіації: і використання реактивних двигунів, аби досягти таких швидкостей. Тут може бути використання твердопаливних двигунів. Але ми маємо розуміти, що так дрон перетворюється на аеробалістичну ракету. Це, звісно, суттєво збільшуватиме вартість такого беспілотника. Однак вартість знищення такого літака може виправдати такі витрати. Оскільки один ворожий літак може коштувати від $20 до $50 млн", – додав Долінце.
БПЛА на фронті: важливі новини
Українські оператори БПЛА продовжують збивати у повітрі російські розвідувальні безпілотники. Зокрема, напередодні 11 бригада імені Михайла Грушевського Національної гвардії показала відео збиття над лінією бойового зіткнення п’ятьох російських дронів Zala-421, двох Орлан-10, Supercam S350 та Ланцета.
Тим часом російські окупанти почали удосконалювати власні розвідувальні БПЛА та встановлювати на них камери заднього огляду. На думку експертів Defense Express, таким чином всього за два тижні, росіяни навчились реагувати на нові виклики з боку українських БПЛА.