Окупанти пробують вийти на більш сприятливі рубежі / фото wikimedia.org

Голова Українського центру безпеки та співробітництва Сергій Кузан упевнений, що наразі ресурсу, військ, сил для того, щоб окупувати Харків, у росіян немає.

"Для того, щоб такі ресурси з'явилися, їм потрібно створити нове угруповання і значно більше, ніж те, яким вони пробували зайти до Харкова у 2022 році. Тоді йшлося про 11-13 тис. осіб, але це були кадрові війська і добре укомплектовані. Це були їхні повноцінні, автономні, бойові підрозділи, батальйонно-тактичні групи, які здатні діяти самостійно. Зараз у них такого ресурсу немає. Тому їм потрібно накопичитися в кількості, і потім укомплектувати зброєю, технікою, офіцерським складом, включно з генеральським складом. Цей процес не залишиться непоміченим для нашої розвідки", - сказав Кузан виданню Фокус.

Тому, за його словами, зараз для них є варіантом тільки посилення угруповання, яке перебуває вже по існуючій лінії фронту.

Відео дня

"Тому що поки що вони не виконали своє головне завдання, яке було їм поставлено ще восени минулого року. Тобто прорив нашої лінії фронту і вихід до адміністративних кордонів Донецької та Луганської областей. Це їхнє проміжне завдання, до якого вони ще навіть не наблизилися. Тому що вони не змогли прорватися і ми бачимо, що останнім часом, що вони роблять? Вони кидають більше техніки і здійснюють спроби прориву нашого фронту", - заявив Кузан.

Отже, за його словами, росіяни не накопичують якісь сили, не готують позиції десь на Харківському напрямку, а навпаки пробують якось активізуватися.

"Вони пробують вийти на більш сприятливі рубежі для того, щоб уже з них здійснити повноцінну наступальну кампанію, як сказав президент на початку літа. Зараз у них немає сили, щоб вийти до кордонів Донецької та Луганської областей. Зараз ми говоримо виключно про лінію фронту. Це, наприклад, на Бахмутському напрямку. Панівна висота - це Часів Яр. Ось чому вони пробують саме там наступати, тому що це панівна висота, це фактично остання висота так званого Донецького кряжу звідки проглядається вся територія", - розповів Кузан.

Він наголосив, що утримання Бахмута не має значення без утримання саме Часового Яру, тому що саме Часів Яр знаходиться на висоті.

"І за наявності достатньої артилерії можна тримати під вогневим контролем усю низовину, включно з Бахмутом", - зазначив Кузан.

Кузан зазначив, що вихід до Куп'янська, до Куп'янська-Вузлового, до річки Оскіл, Оскільського водосховища - це те, що дає росіянам можливість контролювати залізницю, контролювати під'їзні шляхи, і це будуть достатні рубежі для того, щоб потім із вигідніших позицій починати такий широкомасштабний наступ.

"Знову ж таки Лиманський напрямок, наприклад Серебрянське лісництво - це те, за що йдуть бої. Вугледар їм стоїть як кістка в горлі. Тобто вони хочуть вийти на Курахове, і таким чином зрізати лінію фронту, ось це наше вклинювання, щоб відсунути нас від шляхів сполучення Донецьк-Волноваха", - вважає аналітик.

Війна в Україні - новини з фронту

За добу зафіксовано 54 бойових зіткнення на лінії фронту, ворог завдав 8 ракетних і 85 авіаційних ударів, здійснив 98 обстрілів із реактивних систем залпового вогню по позиціях наших військ і населених пунктах.

Росіянам із 7 жовтня поставили за мету за будь-яку ціну вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей, заявив військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Петро Черник.

Вас також можуть зацікавити новини: