Інструктор з 47-ї бригади Маґура розповів про ситуацію на Покровському напрямку / фото 93 ОМБр Холодний Яр

Покровський напрямок залишається одним із найгарячіших на всій лінії фронту. Про ситуацію там розповів інструктор 1-го батальйону 47-ї бригади Маґура з позивним "Азимут" – Олег Чаус.

"Якщо раніше, коли ми ще стояли в Степовому, в Бердичах, тримали цю лінію біля коксохімічного заводу, вони пробували заїжджати великими механізованими колонами, 10−11 одиниць техніки, то на сьогодні таких колон вже немає. Заїжджають по дві-три, але роблять це кожен день. І вони роблять це не на одну точку, де ми стоїмо, припустимо, наш батальйон, а заїжджають на територію 3-го батальйона, 2-го, 25-ї штурмової нашого батальйону; і розтягують наші війська", – сказав він в інтервʼю NV.

За його словами, росіяни розуміють, що переважають за кількістю особового сладу. Досі не було ні дня, щоб ворожі штурми не продовжувалися.  

Відео дня

"Якщо вони розуміють, що їхні БТРи, БМП, МТЛБ підриваються на мінах, або наші FPV-дрони їх зупиняють, або наші Палладіни їх, то починають запускати піхоту – по одному, по два. Розуміючи, що з тою кількістю снарядів, яку ми маємо, ми не будемо, найімовірніше, знищувати одного піхотинця, який йде. Вони накопичуються в певній ділянці фронту вісім, 10, 15 чоловік, і далі починають продовжувати штурмові дії", – пояснив він.

Чаус зазначив, що найчастіше ворожі штурми припадають на ранок – біля 4–4:30. Тоді "найсіріший час", а люди, які стоять на позиціях, можуть бути найбільш втомленими. 

"Сказати, що активний напрямок, напевно, це не сказати нічого. Тому що, крім цих активних штурмів, вони продовжують наші позиції накривати авіабомбами. Їхня артилерія не зупиняється з жовтня [минулого року], як ми тут. Вона працює в такому самому інтенсивному темпі. Єдине, що на сьогодні в нас стало трохи більше снарядів, і ми маємо можливість їм відповідати. Хоча все одно не в такій кількості, як би нам цього хотілося. Навіть сьогодні, заїжджаючи на техніці, на БТРах і на двох БМП, вони хотіли висадити піхоту. Їхня техніка була зупинена, піхота була спішена. Пару днів тому вони заїжджали на так званих гольф-карах, висаджували піхоту і поверталися назад. Машинка маленька, по ній важко влучити, вона може проїхати певні мінні поля і висадити піхоту. Пробували на мотоциклах заїжджати декілька разів, але їм це не вдалося", – каже боєць. 

При цьому танки російські окупанти залучають в окремих випадках – раз чи два на тиждень.

"Тобто в п’ять разів менше, ніж вони витрачають БТРів. На сьогодні вони найчастіше [використовують] БТР і БМП. Вони їх обшивають металевими щитами. Ви, найімовірніше, бачили їхні танки, обшиті щитами. Так само і БТРи зараз працюють. І це на кшталт таксі, дуже часто це таксі в одну сторону. Тому що БТР буде запинено, а потім ми повинні ловити їхній особовий склад по будинках, якщо це село, або по якихось посадках, де вони можуть заховатись", – додав "Азимут".

Війна в Україні: важливі новини

Російські окупаційні війська вдень 12 червня завдали удару по Кривому Рогу. Внаслідок ворожого обстрілу загинули 9 осіб, постраждали – 29. Серед травмованих пʼятеро дітей. 

Крім того, ворог атакував Київщину. Після нічної ататки РФ в регіоні виявили фрагменти касетних суббоєприпасів.

Щодо ситуації на фронті, то станом на 19:00 від початку доби було зафіксовано 89 боєвих зіткнень із противником. Найгарячіше було на Покровському напрямку – з 31 атаки ворога 12 іще тривали.

Вас також можуть зацікавити новини: