Українські бійці заявляють, що снарядний голод відступив / фото 14 ОМБр Романа Великого

Українські війська, які намагаються утримати свої позиції на східному фронті в Донецькій області, все ще програють російським силам за чисельністю, але "снарядний голод", який мучив їх протягом декількох місяців, коли почали закінчуватися боєприпаси, тепер позаду.

Як розповіли Reuters бійці одного з підрозділів на Донеччині, тепер вони можуть стріляти із самохідної гаубиці М-109, щойно виникне необхідність - більше немає побоювань, що західні 155-міліметрові снаряди закінчаться.

Солдати розповіли, що раніше їм доводилося обмежувати застосування снарядів проти ворога, що ставило під загрозу їхню здатність підтримувати піхоту, яка просувається вперед.

Відео дня

"Був "снарядний голод". Боєприпаси нормувалися дуже жорстко. Це позначалося на піхоті, вони (росіяни) підкрадалися з усіх боків, це шкодило піхотинцям", - розповів 46-річний командир частини Василь кореспонденту Reuters.

Однак тепер, наголосив він, "снарядного голоду" більше немає, і ми працюємо добре".

Водночас, зазначає 39-річний Олег, кулеметник того ж підрозділу, проблема полягає не лише в боєприпасах.

"Нас дуже мало. Не вистачає людей", - сказав він. "У нас немає й половини тих, хто має бути".

Снаряди для України - що відомо

Міністр оборони Чехії Яна Чернохова заявила, що Сили оборони України отримають першу партію боєприпасів у рамках чеської ініціативи до кінця червня.

Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що до кінця 2024 року Україна може отримати до мільйона снарядів завдяки чеській ініціативі.

Вас також можуть зацікавити новини: