Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив про наступну фазу "спецоперації в Україні" і сказав, що метою повномасштабного вторгнення Росії в Україну було "повне звільнення" Донецької та Луганської "республік".

"Ця операція продовжиться, наступна фаза цієї спецоперації зараз починається", - сказав він.

Але і без цього "пояснення" ще напередодні стало зрозуміло: битва за Донбас стартувала. Російські військові почали наступ масованими силами на позиції ЗСУ.

Відео дня

Наприклад, в Маріуполі, після відмови українських героїв покинути позиції і припинити опір, рашисти почали масовані бомбардування заводу "Азовсталь" надважкими бомбами "ФАБ-3000" за допомогою стратегічної авіації.

Загострюється ситуація і в Луганській області, тривають обстріли Харкова.

Разом з тим були здійснені ракетні удари по Львову та інших регіонах України, де немає активних бойових дій. Але все взаємопов'язано. Вже понад тиждень російські пропагандисти, поки їх армія готувалася до наступу, вкидали в інфополі дві помітні теми.

  • Перша - необхідність знищувати в Україні логістику.

Особливо залізничні вузли, по яких здійснюється доставка військової техніки і озброєнь в Україну від наших західних партнерів.

  • Друга - мусування історій з нібито обстрілами російських територій з території України.

Дійсно, за останні кілька тижнів у прикордонних з Україною областях ФСБ здійснила ряд провокацій у малонаселених покинутих селах РФ. Знищили пару десятків покинутих халуп і звинуватили в цьому Україну.

Але всі ми пам'ятаємо "знищені українські ДРГ" в Ростовській області напередодні повномасштабного вторгнення Росії в нашу країну. Тому логічно припустити, що, крім наступу на українські позиції на Донбасі, найближчими днями зросте кількість ракетних ударів не тільки по військовій інфраструктурі, а й логістичним вузлам залізничного сполучення в західних і центральних областях України. Такі удари будуть наноситися по всій території України, для того, щоб скувати перекидання підкріплення ЗСУ на Донбас і зломити волю українців до опору.

Ворог спробує будь-що досягти завдання-мінімум - вийти на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей, а також оточити угруповання ЗСУ на Донбасі, тим самим створивши нове "Дебальцеве".

Але досягти цієї мети до сакральної для рашистів дати - 9 травня - неможливо. Принаймні, без застосування хімічної та тактичної ядерної зброї.

На жаль, не можна виключати, що в міру того, як ЗСУ будуть завдавати все більших втрат окупантам, ризики застосування такої зброї будуть зростати…

Символічно, що битва за Донбас почалася в перший день Страсного тижня. І вона буде дуже важкою. Так, на Великдень війна не закінчиться. Так, не все буде відбуватися так швидко, як нам того хотілося б. Але добро обов'язково переможе зло. Перемога буде за нами.

Вірте в ЗСУ! Слава Україні!

Максим Ялі, кандидат політичних наук, магістр зовнішньої політики, професор кафедри міжнародних відносин, інформації та регіональних студій Національного авіаційного університету, член-кореспондент Академії політичних наук України