До 20-річчя Повітряних сил ЗСУ відомство опублікувало відео, на якому вперше показали бойове застосування західних крилатих ракет Storm Shadow/SCALP з фронтового бомбардувальника Су-24.
Аналітики Defense Express проаналізували кадри та підрахували, на якій відстані може здійснюватись їх пуск. Як вказується, на відео потрапила Ольшанська виправна колонія №53 у Миколаївській області, над якою військові й здійснили пуск одразу двох крилатих ракет.
За підрахунками експертів, у цьому конкретному випадку пусковий район для Storm Shadow/SCALP становив 80-90 км від лінії фронту. Цю відстань можна вважати безпечною, враховуючи відсутність швидких зенітних маневрів. Що було ціллю того удару - невідомо.
"Але можемо навести дальності до деяких ворожих об'єктів у поки окупованому Криму, які зазнавали ударів. Зокрема до аеродрому "Саки" від точки пуску близько 270 км, до "Бельбека" та севастопольської бухти 310-320 км. Але варто зазначити, що крилаті ракети зазвичай не летять до цілі по прямій. У їх пам'ять закладається складний маршрут, який дозволяє обійти райони протиповітряної оборони противника", - зазначають аналітики.
У зв'язку з цим, щоб долетіти до авіабази "Саки" з точки пуску на Миколаївщині, ракеті треба подолати понад 300 кілометрів.
Storm Shadow в Україні: що треба знати
Як повідомляв УНІАН, новий уряд Великої Британії підтвердив свою позицію щодо використання ракет Storm Shadow Збройними силами України.
The Times нещодавно писав, що Росія змогла роздобути боєголовку британської крилатої ракети Storm Shadow, і тепер вивчає її.
У Military Balance Blog від IISS проаналізували, які ж з далекобійних ракет є для України кращими – американські балістичні ракети ATACMS чи європейські крилаті ракети повітряного базування Storm Shadow та SCALP-EG.