Чи можливий новий наступ на Україну з Білорусі: відповідь МВС / фото ua.depositphotos.com

Наразі скупчень військ на кордоні Білорусі недостатнє, щоб організувати новий прорив в Україну.

Про це радник міністра внутрішніх справ Вадим Денисенко заявив в ефірі телемарафону.

Він зауважив, що поблизу українського кордону перебуває близько 4 тисяч військовослужбовців з Білорусі. Ця кількість замала, якщо говорити про спроби прорватись на Київ, Чернігів або інший напрямок України.

Денисенко зауважив, що сьогодні, 22 червня, відбудеться зустріч президента РФ Володимира Путіна та Олександра Лукашенка у Мінську. Радник міністра не виключає, що саме на цій зустрічі Путін намагатиметься вкотре переконати Лукашенка залучити своє військо, щоб допомогти Росії. Втім, Денисенко переконаний, що Лукашенко знову намагатиметься викрутитись. 

"Говорити про те, що ми стоїмо на порозі масштабного наступу зі сторони Білорусі поки що, на щастя, не доводиться. Але ми змушені тримати достатньо великі частини й угруповання, щоб уникнути навіть теоретично цієї можливості", – підкреслив Денисенко.

Нагадаємо, на думку експерта Олега Жданова, якщо Путін "дотисне" Лукашенка вступити у війну проти України, то армія Білорусі може сформувати ударне угруповання та почати активні бойові дії протягом місяця.

Загроза з боку Білорусі

Як повідомляв УНІАН, 16 червня секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив, що президент Володимир Зеленський доручив перевірити готовність до оборони у чотирьох областях в разі вторгнення в Україну з території Білорусі.

Речник Міністерства оборони Олександр Мотузяник заявляв, що наразі ознак підготовки повторного наступу з території Білорусі не спостерігається, але потенційно така загроза зберігається, тому українська армія тримає там війська.

Вас також можуть зацікавити новини: