Ілюстрація / REUTERS

Російські спецпризначенці на Донбасі мають сучасну снайперську зброю, яку виробляють у Великій Британії, докази цього у спеціальному розслідуванні оприлюднив канал Sky News.

Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на розслідування Sky News, проведене у співпраці з Bellingcat, Lighthouse Reports і The Guardian.

Докази, перевірені незалежними експертами по зброї, виявляють недоліки в британській системі ліцензування і піднімають серйозні питання про те, як Росія змогла придбати зброю.

Голова спеціального комітету з оборони повідомив Sky News, що гвинтівки британського виробництва в руках російських військ – факт, що непокоїть, і його комітет планує провести розслідування щодо продажів зброї Британією.

Британська влада заявила журналістам, що не продавала зброю Росії через заборону, яка діє з 2014 року. А виробник зброї стверджує, що не продавав Росії гвинтівок з 2000 року.

Журналісти припускають, що зброя могла потрапити до росіян через треті країни.

У розслідуванні йдеться про те, що британський уряд не має точного уявлення про те, скільки зброї їхнього виробництва продають за кордон.

"Немає жодного способу відстежити зброю, якщо її продають, попри те, що британський уряд неодноразово заявляв, що у нього є одна з найбільш "надійних" і "прозорих" систем ліцензування зброї в світі" - зазначає видання.

Журналісти посилаються на відео Операції об'єднаних сил, на якому п'ятеро російських спецпризначенців патрулюють селище Донецьке в окупованій Луганській області - їхні рухи фіксує камера, встановлена на шоломі.

Вони зупинились для відпочинку, один солдат знімає рюкзак і кладе зброю на стіну окопу - гвинтівку британського виробництва AX338, виготовлену компанією Accuracy International; крім того, у військових присутні елементи російської військової амуніції. Розслідувачі при цьому наводять ряд аргументів, які доводять справжність відео.

"Оскільки ми не знайшли жодної інформації про те, що гвинтівка Accuracy International коли-небудь продавалася Україні, найбільш очевидним поясненням є те, що ця гвинтівка надійшла з Росії", - зазначає Bellingcat.

Модель гвинтівки AX338 з'явилася в обігу тільки в 2010 році, але раніше в інтерв'ю газеті Sunday Express Accuracy International заявила, що вона не продавала жодних гвинтівок в Росію з 2000 року, а ембарго ЄС на постачання зброї діє з 2014 року.

Росія використовує на Донбасі британські снайперські гвинтівки / кадр з відео, оприлюдненого ООС

"Це викликає занепокоєння і показує складність міжнародної торгівлі зброєю", - сказав Тобіас Еллвуд, голова комітету з оборони.

"Ми маємо державу, щодо якої діє ембарго на постачання зброї, і яка використовує систему озброєнь, розроблену і закуплену тут, у Британії" - додав він.

Війна на Донбасі: що відомо

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram