этот материал доступен на русском

У НАТО розповіли про пілотну програму партнерства, яку відтестують в Україні (відео)

12:31, 16 березня 2020
Зброя
459 0
Ілюстрація / REUTERS

Про це розповів ТСН.Тижню начальник Управління з партнерства в штабі Верховного командування Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі, віце-адмірал Бюлент Туран.

Також посадовець розповів, чи вплинуло співробітництво з Україною на процеси всередині Альянсу та чому нашу країну вважають особливим партнером.

"Україна - один з найбільш активних партнерів Альянсу. Ми вважаємо Україну спеціальним партнером. Співпраця з Україною весь час поглиблюється. Ми плануємо багато спільних заходів. Я можу сказати, спільних заходів у нас більше, ніж днів у році. Ми отримуємо багато інформації від українців. Ми ділимося своїм досвідом з українцями", - зазначив посадовець.

Читайте такожУкраїнська армія приєднається до місії НАТО в Іраку – Загороднюк

"Взагалі-то кожен партнер НАТО має унікальний досвід. Я був в Україні кілька місяців тому. І в додаток до того, що я вже знав, я побачив, що в України є значні можливості. Наприклад, досвід Сил Спеціальних Операцій, проведення заходів кібербезпеки, стратегічної транспортної авіації. Це те, що ми маємо повчитися в України. Також важливий досвід українських військових, і ми розвиваємо свої можливості, перебуваючи в прямому контакті з ними. А те, чого НАТО може навчити Україну, це стабільні та надійні структури управління. НАТО може і навчити українців, і допомогти засвоїти досвід в контексті спільних навчань, тренувань та освітніх програм. Ми можемо навчити, як налагодити процес розвитку військових можливостей, сектору безпеки та оборони. В цьому плані ми можемо допомогти Україні - від організації реформ до вдосконалення окремих підрозділів. Ось, в принципі, те, що я можу оцінити з огляду на сферу своєї відповідальності", - сказав Туран.

Туран розказав, в якій сфері Україні найбільш бракує стандартів НАТО:

"Насамперед, це проведення реформи сектору безпеки та оборони. Організація військової структури має бути реформована. І треба починати саме з цього. Роль та співвідношення офіцерського та молодшого командирського складу в армії також важливі, і ми працюємо над цим. Підвищення ролі молодшого командирського складу це і є основа організаційної реформи, наскільки я розумію, і в цьому ми допомагаємо Україні".

На запитання журналіста, чи має партнерство з Україною позитивний вплив на Альянс і наскільки це партнерство є цінним для місій НАТО, посадовець зазначив: "Взагалі, кожен партнер робить свій внесок у НАТО, але Україна є особливим партнером. І зростання сумісності військових України і НАТО є важливим показником цього. Зараз Україна надає деякі зі своїх підрозділів для участі у Силах швидкого реагування НАТО, це дуже добре, і це є головним індикатором сумісності Збройних Сил. І це ті речі, які ми дуже цінуємо. Це для нас дуже важливо".

"Взагалі у відносинах України та НАТО ми маємо добре структуровану організацію. Вгорі структури комісія "Україна-НАТО", яка визначає рамки співпраці, від військової до політичної. Комісії підпорядковується військовий комітет. Він має "Робочій план співпраці з Україною". І щороку в Управлінні Партнерства ми координуємо цей план з українською стороною. Ми створили "Щорічний план військової імплементації". Це дуже добрий робочій план. Він включає освіту, навчання, виконання та оцінювання. Програма, про яку говорите ви, перебуває на стадії планування, її розробка продовжується. У майбутньому, як тільки це буде зроблено, це буде зроблено для всіх країн-партнерів, оскільки ми маємо сорок країн-партнерів. Вона буде адаптована для всіх сорока країн-партнерів. Але, як на мене, це не дуже вплине на характер процесів, які існують між НАТО та Україною. Оскільки вони дуже добре структуровані та формалізовані. Я думаю, значних змін у робочих процесах не буде", - наголосив Туран.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter