Нове російське "ноу-хау" вкрай неефективне, зазначає Forbes / скріншот із відео War Armor

Російські військові через дефіцит техніки, яку успішно знищують ЗСУ, створюють все нову, більш химерну та громіздку зброю. Однак, як пише Forbes, імпровізована польова гармата, яку показали у відео в російських соцмережах минулого тижня, може виявитися найнезвичнішою і найменш ефективною з усіх цих саморобних знарядь.

"Це 73-міліметрова гармата низького тиску 2А28, яку заповзятливі російські техніки зняли з бойової машини БМП-1 зразка 1960-х років і приварили до грубого лафета, щоб її можна було буксирувати", - пише видання.

Так, в одному з відеороликів показано, як солдат заряджає і стріляє з гармати зі швидкістю один снаряд на кілька секунд. Ще одне відео зображує гармату 2A28, яка рухається за вантажівкою, що буксирує її.

Однак Forbes звертає увагу, що під час кожного пострілу 2A28 без вежі підстрибує на кілька сантиметрів, що критично впливає на її ефективність.

Як пояснює видання, щоб розмістити 73-міліметрову гармату в 15-тонній БМП-1, конструктори 2А28 зменшили тиск усередині стовбура, унаслідок чого вийшла легка зброя з низькою віддачею, але недостатньою точністю стрільби на відстані понад кілька сотень метрів. При цьому якщо стріляти з землі, без бронекорпуса, що забезпечує стійкість, то точність буде набагато гіршою.

"Усе це означає, що саморобна польова гармата 2A28 може спрацювати проти великих, нерухомих цілей, які перебувають на відстані не більше ніж кілька сотень метрів", - підкреслює Forbes.

Але, як зазначає видання, схоже, у росіян не залишається особливого вибору. Якщо на початку війни вони мали на озброєнні близько 4 000 гаубиць і ракетних установок, то до теперішнього моменту вже втратили щонайменше 1400 цих знарядь і пускових установок.

І хоча Росія можемо створювати нові артилерійські знаряддя і розконсервувати старі радянські зразки, проте не може робити заміну зброї досить швидко, щоб поповнити зростаючі втрати.

"Неослабний попит на вогневу міць на полі бою означає, що фронтові війська продовжуватимуть імпровізувати. Альтернатива - нічого не робити і ризикувати атакувати українські позиції без вогневої підтримки, замість неточної і вразливої вогневої підтримки", - підкреслює Forbes.

Інші "ноу-хау" росіян

Російські окупанти цієї весни розробили новий вид транспортного засобу - танк-черепаху. У такий спосіб загарбники вирішили боротися з атаками безпілотників.

Однак винахід виявився дуже вузько спеціалізованим. Як пише Forbes, поки у ЗСУ не було іншої зброї, крім дронів, росіяни могли використовувати ці танки досить ефективно. Але щойно США відновили постачання зброї, українська артилерія повернулася в "гру", і антидроновий захист танків втратив свою ефективність.

Крім того, РФ для наступу масово застосовує тактику нальотів на мотоциклах і баггі.

Вас також можуть зацікавити новини: