Стратегія військової безпеки України враховує ризики військової загрози з боку Росії / фото president.gov.ua

Кабінет міністрів схвалив проект указу президента про рішення Ради національної безпеки і оборони про Стратегію військової безпеки України.

Читайте такожГолова ОБСЄ вперше побувала на Донбасі й пояснила, чому війна не буде заморожена

Як передає кореспондент УНІАН, відповідне рішення прийнято на засіданні уряду. Рішення прийнято без обговорення.

Прес-служба Міністерства оборони при цьому повідомила, що стратегія покликана замінити військову доктрину і визначає цілі, пріоритети та шляхи реалізації державної політики у сферах національної безпеки і оборони в частині, що стосується забезпечення військової безпеки нашої держави.

Стратегія військової безпеки передбачає закріплення концепції всеосяжної оборони та залучення для її реалізації не тільки Збройних сил України, а й усіх складових сектору безпеки і оборони та громадянського суспільства. Новий документ також враховує ризики військової загрози з боку Росії і дисбаланс військових потенціалів України і Російської Федерації.

За словами міністра оборони України Андрія Тарана, комплексна оборона України передбачає застосування всіх форм і способів збройної боротьби з агресором. У тому числі, асиметричних та інших дій для оборони держави при дотриманні принципів і норм міжнародного права.

У разі схвального рішення РНБО, Стратегія військової безпеки буде введена в дію указом президента.

У Міноборони підкреслили, що стратегія військової безпеки України є основою для розробки стратегічного оборонного бюлетеня України, програмних документів з питань оборони і розвитку сил оборони, розвитку озброєння і військової техніки, а також плану оборони України і планів застосування сил оборони.

Міністерство оборони протягом трьох місяців після схвалення Стратегії військової безпеки має представити проект нового Стратегічного оборонного бюлетеня для розгляду та затвердження керівництву держави.

Новини по темі

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram