Ядерний комплекс "Піонер" у музеї ВПС України, місто Вінниця / фото wikipedia.org

У військового експерта Олега Жданова запитали, чи є в України науково-технологічний потенціал для створення ядерного озброєння різного типу - тактичного, стратегічного. У своєму YouTube-каналі він відповів, що є.

"Річ у тому, що від мирного атома до військового всього один крок. У нас є не тільки науково-технічний потенціал, у нас є і виробничий потенціал. Ми можемо самостійно виробляти та збагачувати уран", — говорить Жданов.

При цьому він зазначив, що зі збагаченням у нас є невеликий нюанс - для цього потрібно побудувати збагачувальну фабрику, такі розмови ведуться з 2006-2007 рр.

"Найголовніше - у нас є сировина. І Україна, якщо буде політичне рішення, може стати країною із замкнутим циклом виробництва - від видобутку урану до виробництва ядерного озброєння", — заявив військовий експерт.

Він додав, що при політичному рішенні й за необхідності Україна може в короткі терміни створити власне ядерне озброєння. 

"Питання доцільності та політичного узгодження залишимо за дужками. У нас є і наукова, і виробнича, і сировинна база", — підсумував Жданов.

Дивіться з 36:48

Ядерна зброя України

До 1991 року Україна входила до трійки країн за розміром ядерного арсеналу, який мала у себе на озброєнні. У 1994 році Київ підписав Будапештський меморандум, зобов'язавшись ліквідувати наявне озброєння. 

Екс-керівник Служби зовнішньої розвідки Маломуж розповів, що військові та розвідслужби України просили президента Леоніда Кравчука та парламент залишити хоча б частину ядерної зброї, щоб захиститися від можливої загрози з боку Росії.

У 2021 році президент України Володимир Зеленський виступив проти повернення Україні ядерної зброї. 

Вас також можуть зацікавити новини: