Експерт відповів, яку зброю Росія може отримати від КНДР / колаж УНІАН, фото REUTERS, скріншот

У 2023 році російські війська стали отримувати перші партії північнокорейських снарядів. А візит Володимира Путіна в Пхеньян у червні ще більше розширив співпрацю цих країн. Військовий експерт Олександр Коваленко в коментарі Oboz.ua проаналізував, яку ще зброю КНДР може надати російським окупантам.

Що являє собою північнокорейський ВПК

Як зазначає Коваленко, військово-промисловий комплекс КНДР являє собою продукцію, виробництво якої засноване на зразках радянського періоду. При цьому робиться наголос на кількість, а не на якість.

"Складається враження, що продукція КНДР взагалі не проходить етап технічного контролю, і при її створенні не дотримуються технологічних процесів, що забезпечують якість і надійність. Але цієї продукції багато", - зазначає експерт.

Відео дня

Танки КНДР

Як зазначає Коваленко, в армії Північної Кореї є близько 2 тисяч радянських танків Т-54/55. Крім того, у КНДР на озброєнні стоять понад 2 тисячі танків Т-62 у різних модифікаціях.

При цьому в питаннях танкобудування, що являє собою в КНДР процес нескінченних модернізацій Т-62, північнокорейські фахівці значно випередили росіян. Наприклад, танки версії М-2020, які отримали забашенне розміщення БК і вишибні панелі. Крім того, вежа прикрита комплексом активного захисту, який точно захищає від пострілів РПГ-7.

"Зовсім не здивуюся, якщо в перспективі ми побачимо цей танк на території України - щонайменше для обкатки його в реальних бойових діях", - зазначає експерт.

Бойові броньовані машини КНДР

На озброєнні Північної Кореї є до 3500 ББМ колісного і гусеничного типу. Переважно вони створювалися на базі БТР-60 і БТР-80, а також МТ-ЛБ. Тобто особливих проблем в освоєнні цієї техніки у росіян не буде. При цьому саме з ББМ у російських окупаційних військ зараз найгостріший дефіцит. Навіть гостріший і критичніший, ніж із танками.

Артилерія КНДР

У КНДР велика лінійка ствольної артилерії калібрів 152-мм і 122-мм, яких зараз гостро потребують росіяни, 122-мм РСЗВ - аналоги БМ-21 "Град" і більш ніж 10 тис. мінометів калібрів 120-мм, 82-мм тощо.

При цьому, як зазначає експерт, Путін, безумовно, запросить ствольну і реактивну артилерію у Кім Чен Ина. Але найбільше він отримає саме мінометів, які, за словами Коваленка, для підтримки штурмових груп, а також для протидії штурмам формату "м'ясна хвиля" просто незамінні.

"Це буде дуже великою проблемою для нас, якщо РОВ будуть посилені цим інструментарієм. А вони будуть, оскільки в переданих Росії від КНДР партіях міни для мінометів мали найбільшу складову - за найскромнішими підрахунками до двох мільйонів", - зазначає експерт.

Також не виключено, що Росія може попросити 107-мм реактивний міномет Type-63, яких у КНДР, тільки за відкритими даними, щонайменше 4 тисячі.

Водночас, не варто й переоцінювати північнокорейський ВПК, зазначає Коваленко. Кім Чен Ин побоюється війни з усіма і одночасно, а тому не передаватиме Росії стільки техніки, щоб підірвалася обороноздатність його армії.

"Але навіть якщо уявити, що за кожною категорією Росії буде передано по кілька сотень одиниць техніки (а в низці позицій це може бути тисяча і більше), то цього буде достатньо, щоб компенсувати втрати РВВ протягом 3-4 місяців", - зазначає експерт.

Візит Путіна до КНДР

Нещодавно  Путін відвідав КНДР, де зустрівся з Кім Чен Ином. Після зустрічі Путін заявив, що Москва може передати Північній Кореї високоточну зброю у відповідь на посилення військової підтримки України з боку західних країн.

На думку директора Центру близькосхідних досліджень Ігоря Семиволоса, візит правителя РФ до Північної Кореї міг бути відповіддю на "настійне прохання" лідера КНДР Кім Чен Ина в обмін на постачання зброї Москві.

Водночас у Південній Кореї заявили, що Сеул може зняти всі обмеження щодо допомоги Україні, якщо Росія передасть КНДР високоточну зброю.

Вас також можуть зацікавити новини: