Путін заявив, що РФ може постачати КНДР високоточну зброю / колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, скріншот

Російський диктатор Володимир Путін заявив, що Москва може передати Північній Кореї високоточну зброю у відповідь на посилення військової підтримки України з боку західних країн.

"Виступаючи перед журналістами в Ханої наприкінці дводенної поїздки до Азії в четвер, Путін сказав, що Москва може постачати зброю в інші країни після підписання нового стратегічного партнерства з Північною Кореєю, яке включає пункт про взаємну оборону", – йдеться у матеріалі Financial Times.

Зазначається, що кремлівський правитель також сказав, що в РФ розглядають можливість своєї ядерної доктрини. Путін додав, що наразі "немає необхідності" в превентивному ядерному ударі, перспектива якого не відображена в доктрині. 

Відео дня

При цьому російський диктатор відмахнувся від критики угоди між КНДР і РФ з боку Південної Кореї. За його словами, цей пакт загрожуватиме Сеулу лише в тому випадку, якщо той плануватиме "агресію" проти Північної Кореї.

Угода між КНДР і Росією: ключове

19 червня російський диктатор Володимир Путін вперше за 24 роки прилетів до КНДР, де зустрівся з Кім Чен Ином. Під час цього візиту країни підписали угоду про співпрацю.

Договір передбачає надання взаємної допомоги в разі агресії проти одного з учасників. Водночас Путін зауважив, що Росія "не виключає для себе розвитку військово-технічного співробітництва з КНДР".

На документ уже відреагували в Офісі президента України. Михайло Подоляк зауважив, що договір між РФ та Північною Кореєю – це одностороннє і найбільш нахабне обнулення всього пакету міжнародних рішень, резолюцій і обмежень, накладених на КНДР.

Водночас у Південній Кореї планують переглянути можливість передачі озброєння Україні. Раніше Сеул надавав країні фінансову та гуманітарну допомогу, але через підписаний між Москвою та Пхеньяном договір, може змінити позицію щодо поставок озброєння. 

Вас також можуть зацікавити новини: