За словами експерта, кострукція західного снаряду є кращою, ніж радянського / Колаж УНІАН, фото - скриншот, Rheinmetall

Західні технології завжди переважали радянські майже в усьому, що стосується військової бронетехніки, в тому числі боєприпасів до неї. Про це заявив фахівець у бронетанковій галузі Микола Саламаха в інтерв’ю "Армія TV".

"Причина в технології і в хімії. Є таке поняття, як калорійність порохів. Нітроцелюлоза радянського виробництва і нітроцелюлоза західного виробництва - це дві різних нітроцелюлози. Західні порохи на 30% калорійніші, ніж радянські порохи. Тобто для того, щоб з однією швидкістю з однієї тої самої гармати вистрелити снаряд однієї тієї ж самої ваги з радянським порохом і західним, різниця має бути у вазі 30%. Тобто радянського пороху треба на 30% більше", - зазначив Саламаха.

Він додав, що також кращою є кострукція снаряду західного, зокрема якщо говорити про бронебійні підкаліберні снаряди.

Відео дня

"В нас були двохточкові "оперення" - пристрій, який веде по каналу ствола під час пострілу і розлітається після. Це передня опора... На заході ж трьохточкові. Тобто в них три пояси ведучих і в них  діаметр "оперення" хвостового менший набагато, ніж калібр. Тобто немає биття по каналу ствола хвоста. А в радянських є биття і деколи буває так, що в момент вильоту йде удар саме чи вправо, чи вліво, чи  вверх, чи вниз і точність, кучність бою снарядів західних бронебійнопідкаліберних знову ж таки на 50% краще ніж радянських", - розповів зокрема фахівець.

За словами Саламахи, всі ці моменти - якість матеріалів, рівень прикладної науки, рівень інженерних рішень - відіграли свою роль у кращій якості боєприпасів західного виробництва.

Він також констатував, що абсолютно весь верстатний парк, який йшов на військове виробництво, в Радянському Союзі або закуповували на Заході, або це було виробництво сектору економічної взаємодопомоги, де та сама Чехія і Німеччина все рівно кращі верстати робила, ніж випускались в Радянському Союзі.

"І дуже мало чого унікального ми робили самі. Далеко ходити не треба. На багатьох російських і українських підприємствах до цих пір стоять станки, які ми вивезли по репараціях після  Другої Світової війни. І вони ще до цих пір працюють", - сказав Саламаха.

Водночас він зауважив, що наразі Україна активно зайнялась розвитком власного оборонного виробництва з абсолютно новими підходами.

ВПК України - важливі новини

Як повідомляв УНІАН, наразі триває інтеграція ВПК України в оборонну галузь ЄС. Україна не може виробляти все необхідне озброєння, тому створення спільних підприємств із західними компаніями є життєво важливим для її ВПК.

Народний депутат, голова підкомітету з питань оборонної промисловості та технічної модернізації Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ігор Копитін розповів, що в Україні стрімко зростає розвиток вітчизняного військово-промислового комплексу. Проте залишається певна залежність від іноземних поставок.

Вас також можуть зацікавити новини: