Для виявлення дронів є спеціальний гаджет, наприклад, "Цукорок" / колаж УНІАН, фото УНІАН, кадр з відео

На фронті в Україні ще одним обов’язковим "гаджетом" стали детектори виявлення ворожих безпілотників. Без них помітити наближення небезпеки вкрай важко, пише Foreign Policy.

Зараз, коли небо на лінії фронту насичене безпілотниками, своєчасне виявлення ворожих дронів часто є питанням життя і смерті. Понад 50 українських компаній займаються виробництвом засобів радіоелектронної боротьби, зокрема і детекторів, які пеленгують наявність безпілотника поруч.

Зокрема у ЗСУ певного поширення набув детектор дронів "Цукорок", який голосно подає звукові сигнали, коли дрон потрапляє в зону його виявлення, що дає солдатам час добігти то станції глушіння радіосигналів і увімкнути її.

"Це дивовижно, тому що це так дешево і просто", — сказав про "Цукорок" член мінометної бригади, який зараз дислокується на Донбасі. 

На жаль, такі гаджети все ще важко отримати. 

"Наразі я думаю, що попит [на обладнання для глушіння] щонайменше в 10 разів перевищує те, що ми можемо забезпечити. Чесно кажучи, він може бути в 50 разів більшим", – заявив виданню представник "Фонду Притули" Богдан Данилів. 

Те ж саме каже і розробник "Цукорка" Дмитро Селін, український інженер-програміст, який проживає в Лондоні. За його словами, є перебої з поставками комплектуючих, а попит значно перевищує можливості виробників.

Окремою проблемою є швидкі темпи морального застарівання будь-яких новацій, адже на фронті постійно йде змагання у тому, аби обійти ворожий захист і нейтралізувати ворожу атакувальну зброю. Наприклад GPS-навігація, від якої залежить вся високоточна зброя НАТО, вже де-факто застаріла і не дає переваги.

Зростання популярності детекторів дронів наприкінці 2023 року теж стало проявом чергового витка адаптації до реалій високотехнологічної війни. Постійна загроза дронів породила потребу в невеликому детекторі, яким міг би користуватися будь-який солдат без підготовки, якої вимагають більш точні та надійні, але також і більш складні аналізатори спектру. 

Зброя на війні в Україні

Як писав УНІАН, німецькі зенітно-артилерійські комплекси протиповітряної оборони Skynex почали захищати українське небо. Головна задача Skynex, це об’єктова протиповітряна оборона. Оскільки гарматні установки не є самохідними, вони використовуються для захисту аеродромів, критичної інфраструктури.

Також ми розповідали, що Україна почала застосовувати кориговані боєприпаси для дронів типу "Баба яга". Тепер дрон може наводити боєприпаси на ціль по лазерному променю. Боєприпас має зовнішню схожість із ракетою українського протитанкового ракетного комплексу "Корсар". Наявність лазерної напівактивної головки самонаведення означає, що ціль необхідно підсвічувати до моменту її ураження. 

Вас також можуть зацікавити новини: