этот материал доступен на русском

Швеція приєдналася до демаршу семи країн через повернення Росії в ПАРЄ - Ар'єв

22:20, 01 липня 2019
Світ
1354 0
Ілюстрація REUTERS

Представники Швеції в парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) приєдналися до заяви семи країн про спільні дії на знак протесту проти безумовного повернення РФ.

Про це в ефірі Радіо НВ заявив голова української делегації в ПАРЄ, народний депутат Володимир Ар'єв.

«До нашої спільної заяви, це інформація від наших балтійських колег (...) До фінальної заяви, яка була від семи країн після повернення Росії, приєдналися депутати від Швеції», - зазначив Ар'єв.

За його словами, Польща підтримала ініціативу створити нову резолюцію проти повернення Росії до Ради Європи.

Як повідомляв УНІАН, у квітні 2014 року ПАРЄ позбавила російську делегацію права голосу і виключила її представників з усіх керівних органів асамблеї у зв'язку з анексією Криму.

У зв'язку з цим Росія не платила внески до Ради Європи з червня 2017 року. Такі дії Росії багато членів ПАРЄ і політики назвали шантажем.

25 червня ПАРЄ прийняла резолюцію "Посилення процесу прийняття рішень Парламентською Асамблеєю щодо повноважень і голосування". Документ підтримали 118 парламентаріїв, проти були 62, 10 утрималися. У зв'язку з цим рішенням механізм запровадження санкцій, який у ПАРЄ діяв до цього, було скасовано.

Читайте також"ПАРЄ втратила авторитет після повернення Росії": український посол звернувся до італійців

26 червня в Парламентській асамблеї Ради Європи підтримали резолюцію про затвердження повноважень делегації Російської Федерації без введення яких-небудь санкцій

26 червня в Парламентській асамблеї Ради Європи підтримали резолюцію про затвердження повноважень делегації Російської Федерації без запровадження будь-яких санкцій. "За" відповідну резолюцію проголосували 116 парламентаріїв, "проти" - 62, 15 "утрималися".

Делегації Естонії, Грузії, Латвії, Литви, Польщі, Словаччини та України в Парламентській асамблеї Ради Європи вирішили достроково покинути літню сесію через повернення делегації Російської Федерації в асамблею.

Відповідну заяву було зачитано після голосування в ПАРЄ за затвердження повноважень делегації РФ без запровадження будь-яких санкцій і оприлюднено народним депутатом, членом української делегації Оленою Сотник.

Окремо 26 червня Регламентний комітет ПАРЄ направив до Венеціанської комісії на вивчення питання: чи є депутатами ті, хто обраний до російського парламенту за допомогою голосів жителів Криму.

30 червня маршалок Сенату Польщі Станіслав Карчевський заявив, що сім держав мають намір підготувати спільну резолюцію щодо рішення ПАРЄ повернути повноваження російській делегації. Він зазначив, що найближчим часом Польща, Литва, Латвія, Естонія, Україна, Словаччина і Грузія обговорять спільні кроки.

Сьогодні, 1 липня, Комітет ВР у закордонних справах підтримав рішення про припинення участі постійної української делегації в роботі ПАРЄ до виконання російською делегацією низки умов щодо заручників і припинення переслідування кримських татар. Також Комітет звернувся до голови ВР Андрія Парубія з приводу відкликання запрошення на дострокові парламентські вибори делегації ПАРЄ.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter