Нобелівську премію з літератури отримав легендарний американський музикант і письменник Боб Ділан

14:04, 13 жовтня 2016
2209 0
оновлено

Лауреатом Нобелівської премії з літератури в 2016 році було обрано легендарного американського музиканта і письменника Боба Ділана.

Оголошено лауреата Нобелівської премії з літератури / Фото The Nobel Prize

Про це повідомляється на офіційному Twitter Нобелівської премії.

Відзначається, що Боб Ділан був удостоєний Нобелівської премії "за створення нових поетичних прийомів у визначній американській пісенній традиції".

Боб Ділан (Bob Dylan) (справжнє імя Роберт Аллен Ціммерман, народився 24 травня 1941 року в місті Дулут, Міннесота, США) — американський співак українського єврейського походження, композитор, поет і гітарист, з лірики якого запозичено багато крилатих фраз, а його музика вплинула на величезну кількість композиторів-піснярів. Починаючи з 1994 року Боб Ділан видав шість книжок зі своїми малюнками та його картини були представлені у багатьох відомих галереях. Як музикант він продав понад 100 мільйонів платівок, що робить його одним з найуспішніших музикантів сучасності.

Як повідомляв УНІАН, що раніше вже були оголошені лауреати Нобелівської премії з хімії - за створення молекулярних машин, з фізики - за вивчення "дивних" станів матерій, з медицини - за вивчення "самопоїдання" клітин, з економіки - за вивчення теорії контрактів.

Лауреатом Нобелівської премії миру в 2016 році став президент Колумбії Хуан Сантос - "за його рішучі зусилля з виведення країни зі стану більш ніж 50-річної громадянської війни".

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter