Українські плавці-марафонці перепливли Мармурове море за 33 години

14:10, 27 вересня 2010
Світ
1186 0

Вітер і течія були попутними

Українські плавці-марафонці Олег СОФ’ЯНИК (місто Севастополь) і Анатолій В’ЯЛЕЦЬ (місто Черкаси) перепливли Мармурове море, подолавши за 33 години 105 кілометрів.

Про це кореспондентові УНІАН повідомив голова громадської організації "Об`єднання підтримки й розвитку молоді і спорту в місті Севастополі" Олександр СИНЯВСЬКИЙ.

Марафонці стартували 24 вересня о 6.00 з набережної району Малтепе в Стамбулі. Разом із 46-річним О.СОФ’ЯНИКОМ і 63-річним А.В’ЯЛЕЦЬ стартував 26-річний турецький плавець Мустафа ПАХАТИР.

Вітер і течія були попутними, допомагали плавцям, температура води - 23 градуси, місцями зустрічалися холодні течії від 14 до 18 градусів.

М.ПАХАТИР плив у гідрокостюмі, ластах для ніг і спеціальних ластах для рук, А.В’ЯЛЕЦЬ - у ластах для рук і ніг власної конструкції, О.СОФ’ЯНИК плив без спорядження.

Кожні 4-5 години спортсмени піднімалися на 10 хвилин на яхту супроводу "Сінан", де приймали їжу, здебільшого — шоколад. Плавці не спали впродовж усього запливу, і фінішували 25 вересня о 14.57 на острові Мармара, подолавши 105 кілометрів. Турецький плавець проплив меншу дистанцію, оскільки кілька разів відпочивав по 2-3 години на яхті.

За інформацією О.СИНЯВСЬКОГО, заплив організували компанія "Суднобудування" і теплохід "Герої Севастополя".

 

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter