У Білому домі прокоментували відмову передавати Україні F-16 / фото REUTERS

Координатор Ради національної безпеки Білого дому зі стратегічних комунікацій Джон Кірбі виступив на захист рішення не передавати Україні винищувачі F-16.

Коментуючи рішення адміністрації президента Джо Байдена, він нагадав, що Сполучені Штати Америки надають Україні іншу допомогу, в тому числі передають танки Abrams, пише CNN. "Що я можу вам сказати, так це те, що в найближчі тижні і місяці буде відправлено багато речей", - сказав Кірбі.

Він вважає, що рішення про відправку танків Abrams Україні було прийнято не надто пізно, навіть на тлі повідомлень про захоплення Росією низки населених пунктів на сході України.

Відео дня

"Рішення по танках - і не тільки США, але і німців, а до цього британців - дійсно було розроблено, щоб допомогти Україні випередити бойові дії, які, як ми думаємо... очікуються навесні. Це був один з тих випадків, коли ми намагаємося спрогнозувати потреби України, коли погода покращиться, і ми можемо очікувати, що росіяни спробують перейти в наступ", - додав Кірбі.

Винищувачі F-16 для України

Як відомо, влада України неодноразово закликала союзників передати винищувачі, щоб допомогти армії протистояти російській агресії. Бойовий винищувачі входять в список озброєння, яке поки не вдається "розблокувати".

30 січня президент Сполучених Штатів Джо Байден сказав журналістам, що вони не передаватимуть Україні винищувачі.

У Міністерстві закордонних справ Нідерландів повідомляли, що готові розглянути можливість поставок F-16, якщо Україна звернеться з таким проханням.

Також про готовновсти передати Україні F-16 заявили в Польщі. Умовою для цього є дозвіл США.

Вас також можуть зацікавити новини: