Іран передав Росії сотні балістичних ракет Fateh-110 / скріншот

Іран надав Росії близько 400 балістичних ракет, пише Reuters з посиланням на джерела.

Зазначається, що частина переданих ракет - з сімейства балістики малої дальності Fateh-110, Zolfaghar. Вони здатні знищувати цілі на відстані від 300 до 700 кілометрів.

"Поставки розпочалися на початку січня після того, як угоду було завершено на зустрічах наприкінці минулого року між іранськими та російськими військовими та представниками служб безпеки, які пройшли у Тегерані та Москві, повідомило одне з іранських джерел", - йдеться у публікації.

Іранський військовий чиновник, який, як і інші джерела, побажав залишитися неназваним, повідомив, що було принаймні чотири поставки ракет, і найближчими тижнями їх буде ще більше.

Інший високопосадовець заявив, що деякі ракети було відправлено у Росію морським транспортом через Каспійське море, а інші - доставлено літаком.

"Поставок буде більше, - сказав чиновник. - Немає причин це приховувати. Нам дозволено експортувати зброю до будь-якої країни, до якої ми забажаємо".

Четверте джерело, знайоме з ситуацією, підтвердило, що Росія нещодавно отримала велику кількість ракет з Ірану.

Офіційний представник США повідомив Reuters, що Вашингтон бачив свідчення активного просування переговорів, але поки не було ніяких ознак того, що поставки відбулися.

Ракети Fateh-110 і Zolfaghar - детальніше

Експерт Інституту міжнародних досліджень Міддлбері в Монтереї Джеффрі Льюїс заявив, що ракети Fateh-110 і Zolfaghar - високоточна зброя.

"Вони використовуються, щоб націлюватися на об'єкти, що мають високу цінність і вимагають точного ураження", - сказав він, додавши, що 400 таких ракет можуть завдати значної шкоди.

Нагадаємо, ракети Fateh-110 і Zolfaghar - це оперативно тактичні балістичні ракети малої дальності. Їхня дальність ураження цілей - від 300 до 700 кілометрів.

Вас також можуть зацікавити новини: