Китай планує змінити назви низки російських міст, на які має територіальні претензії / фото ua.depositphotos.com

Міністерство природних ресурсів КНР вимагає внести корективи у назви восьми географічних об'єктів РФ, які раніше історично належали до китайських територій. Нещодавно стало відомо, що китайський уряд хоче віддалитися від слабкої Росії й поліпшити відносини із Заходом.

Відповідну ініціативу Мінприроди Китаю запропонувало від 14 лютого 2023 року на своєму урядовому порталі в рамках пункту №14 щодо зміни загальнодоступних географічних карт КНР. Йдеться про додавання автентичних китайських назв до найменування міст Владивосток (Хайшеньвай), Уссурійськ (Шуанченцзи), Хабаровськ (Болі), Благовєщенськ (Хайланьбао), острів Сахалін (Куедао), Нерчинськ (Нібучу), Миколаївськ-на-Амурі (Мяоцзе), Становий хребет (Вайсінань-лін), пише Epoch Times

Видання зазначає, що таким чином уряд КНР вирішив "маркувати" ті території, які вважає нерівноправно відданими Росії. До часів династії Цин (1636-1912) вище згадані міста історично належали до територій Китаю, однак за часів царської Росії, внаслідок низки суспільно-політичних подій, вони увійшли до складу РФ. Їх загальна площа становить понад один мільйон квадратних кілометрів.

Відео дня

Після становлення уряду Китайської Республіки в 1912 році офіційна позиція КНР щодо цих територій залишилася незмінною - уряд не визнав права Росії на володіння цими містами. Пізніше, з приходом до правління Комуністичної партії, Китай розпочав перемовини з Москвою про повернення цих міст.

Однак ця дискусія зайшла в глухий кут через угоду, яку колишній генсек партії Цзян Цземінь підписав із тодішнім президентом Росії Борисом Єльциним. Йдеться про документ від 1999 року "про китайсько-російський державний кордон", яким Цзянь офіційно визнав право Москви володіти територіями, які РФ отримала за часів пізньої династії Цин.

Згодом уряди країн ще декілька разів фіксували згоду на відповідне геополітичне розташування спільних кордонів. Зокрема, під час зустрічі лідера РФ Володимира Путіна з лідером КНР у 2004 році.

Буквально у квітні 2022 року спікер МЗС КНР Чжао Ліцзянь під час пресконференції в черговий раз заявив, що ніяких територіальних суперечок між КНР та РФ щодо межі кордону немає.

Однак нова ініціатива щодо зміни географічних назв російських міст може свідчити про наміри Сі Цзіньпіня знову порушити питання щодо територіальної приналежності цих прикордонних міст до Китаю, вважає видання. 

Китай уважно слідкує за невдачами Путіна у війні з Україною

Нагадаємо, що на думку низки експертів лідер РФ Володимир Путін зробив стратегічний прорахунок, розпочавши повномасштабну війну проти України, адже в нього на кордоні є не менш небезпечний супротивник - Китай. За словами політолога Дмитра Орєшкіна, Путін показав Китаю, що російська армія – це паперовий тигр

Як зазначав полковник запасу ЗСУ Сергій Грабський, наразі Сі Цзіньпінь грає на виснаження Росії, тому що уряду КНР не вигідно, щоб Путін виграв у війні з Україною. 

Також американські розвідники повідомляють, що саме лідер Китаю є тим політиком, який найбільше слідкує за діями та поразками Путіна у війні з Україною. 

Вас також можуть зацікавити новини: