
Президент Білорусі Олександр Лукашенко не поверне собі народну підтримку і не зможе більше керувати країною, навіть якщо придушить протести опозиції.
Таку думку висловив в ефірі телеканалу "Україна 24" член Координаційної ради білоруської опозиції Андрій Курейчик.
"Він (Лукашенко - ред.) програв вибори. Це означає, що у нього немає легітимності та підтримки в суспільстві. 80% громадян Білорусі проголосували проти нього, і зараз його підтримка тримається тільки на багнетах... Підтримку він вже не поверне. Чи буде країна придушена силою, кров'ю, багнетами, чи не буде - він однак буде для громадян нелегітимним президентом", - заявив опозиціонер.
Курейчик зазначив, що Лукашенко не зможе керувати країною, яка його не підтримує:
"Люди не будуть підкорятися, не будуть зберігати гроші в банках, будуть погано працювати... З ким я не розмовляю в Мінську, всі відповідають просто - якщо мене б'ють кийками, я не даю грошей".
Що відбувається в Білорусі: Хроніка протестів
- 9 серпня в Білорусі відбулися президентські вибори.
- Згідно з офіційними даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
- Тисячі жителів Білорусі, незгодних з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулися сутички з силовиками. 11 серпня в країні оголосили загальнонаціональний страйк.
- У перші дні учасників акцій жорстоко розігнав міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох з них під час затримання і в СІЗО сильно били.
- Європейський Союз не визнав результатів виборів президента Білорусі.
- 16 серпня в Мінську відбувся наймасштабніший в історії Білорусі Марш за свободу. На вулиці вийшли сотні тисяч людей. Масштабні акції у вихідні дні стали своєрідною традицією.
- 17 серпня підприємства по всій Білорусі почали страйки.
- Чинний президент Лукашенко перед працівниками МКЗТ заявив: "поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде".
- Білоруська опозиція створила Координаційну раду, мета якої - забезпечити транзит влади.
- Міністр оборони Білорусі Віктор Хренін заявив, що може залучити армію для розгону протестувальників.
- 24 серпня Ольгу Ковалькову, довірену особу білоруської опозиціонерки Світлани Тихановської, та іншого члена Координаційної ради - Сергія Дилевського – затримали в Мінську. 25 серпня суд призначив їм по 10 діб адмінарешту.
- В ЄС почали готувати санкції проти білоруських чиновників. Латвія, Литва та Естонія вже заборонили в'їзд 30 громадянам Білорусі. Серед них - президент країни Олександр Лукашенко.
- 30 серпня під час "Маршу миру і незалежності" знову відбулися затримання. На вулицях Мінська помітили гусеничну військову техніку.