Пєсков прокоментував імовірність введення військ РФ в Білорусь / Ілюстрація REUTERS

Речник Путіна Дмитро Пєсков не став називати конкретну кількість силовиків у «резерві» для Лукашенка.

Про це він повідомив журналістам у п’ятницю, цитує ТАСС.

Читайте такожТихановська розповіла, як можна змусити Лукашенка піти

Відео дня

За словами Пєскова, резерв «складається з тих частин, які у випадку крайньої потреби зможуть запобігти екстремістським діям у республіці».

«Я нічого не можу сказати про озброєння, їх достатня розумна кількість», – відповів він на запитання про багаточисельність угрупування та озброєння.

У Кремлі переконані, що навіть ввівши війська у Білорусь, у Росії з Республікою відносини не зіпсуються.

«Жодним чином це не позначиться. Росія як не втручалася, так і не втручатиметься у білоруські справи», – сказав Пєсков.

Що було раніше

Путін підтвердив формування у Росії резерву силовиків на прохання Олександра Лукашенка. Правоохоронні органи РФ хочуть задіяти для придушення демонстрацій у разі посилення протестного руху.

«Але ми домовились також, що він не буде використаний доти, доки ситуація не буде виходити з-під контролю», і доки «екстремістські елементи», «прикриваючись політичними гаслами, не перейдуть певні межі, не приступлять просто до розбою, не почнуть підпалювати автомобілі, будинки, банки, не намагатимуться захоплювати адміністративні будівлі тощо», – заявив в інтерв’ю Россия 24 Путін.

У відповідь Координаційна рада опозиції заявила, що вважає недопустимим формування на території РФ або іншої держави озброєних угрупувань для використання на території Білорусі: це суперечить міжнародному праву і консолідованій позиції білоруського народу.

Що відбувається у Білорусі: хронологія протестів

  • 9 серпня в Білорусі відбулись президентські вибори. Згідно з офіційними даними ЦВК, Лукашенко набрав 80,1% голосів виборців, його основний опонент Тихановська - 10,1%, інших трьох кандидатів підтримали менше 2%.
  • Тисячі жителів Білорусі, незгодні з підсумками виборів, вийшли на акції протесту, відбулись зіткнення з силовиками. 11 серпня в країні оголосили загальнонаціональний страйк.
  • У перші дні учасників акцій жорстоко розганяв міліцейський спецназ, тисячі людей затримали, багатьох із них під час затримання та в СІЗО сильно били.
  • 14 серпня затриманих почали відпускати. Європейський Союз не визнає результатів виборів президента Білорусі.
  • 16 серпня у Мінську відбувся наймасштабніший в історії Білорусі Марш за свободу. На вулиці вийшли сотні тисяч людей.
  • 17 серпня підприємства по всій Білорусі почали страйки. Чинний президент Лукашенко перед працівниками МКЗТ заявив: "поки ви мене не вб'єте, інших виборів не буде".