Працівники кафе носять не тільки маски, а й прозорі захисні ковпаки / Фото ukrainian.voanews.com

У Каліфорнії після майже 3-місячного карантину, відчинили двері ресторани. Однак з радісною для каліфорнійців новиною, з'явилася і сумна статистика.

Кількість інфікованих коронавірусом продовжує зростати у штаті, особливо у найбільш густонаселеному місті Лос-Анджелес. Тож заклади харчування дотримуються суворих правил продиктованих штатом Каліфорнія, повідомляє Голос Америки.

В одному із популярних у Лос-Анджелесі бістро окрім великого плаката ”ми відкриті”, біля входу висять інструкції. “Обов'язково мийте руки, зберігайте дистанцію, одягайте маску”. 

“Ми маємо цей столик - тут заборонено сидіти, бачите знак. Коли вони заходять вони мусять мати маску і її вони мають право знімати тільки під час їжі”, - розповідає правила розсадження клієнтів менеджер Хосе Гарсія.

За таким же правилом розсаджують клієнтів і назовні. Відвідувачі полюбляють сидіти на відкритих майданчиках, де є вітерець і повітря циркулює краще. Джеф Беной, клієнт закладу, зізнається - скучив за ресторанами.

“Мені подобається відчувати, що я маю вибір, і хоч я не їм у ресторані часто, але добре знати, що можеш якщо хочеш. Що в тебе є різні опції”.

Читайте такожЛьвівські ресторани відновлюють повноцінну роботу

Замовлення їжі відбувається у самому бістро. Та клієнти мусять зберігати дистанцію один з одним. Постійна клієнтка Енджела Сміт каже - попри те, що ресторан і відкрився для прийому їжі всередині - людей за столиками не побільшало.

“Майже ніхто не сидить за столиками. Всі беруть їжу з собою. Я сподіваюсь, що люди наважаться прийти в ресторан”.

Кожен стіл дезінфікують санітайзером перед посадкою клієнта. Також на столах не може заздалегідь лежати меню, столові прибори чи серветки. Все це приносять клієнтові на вимогу. Також скасовані скатертини й приправи чи соуси, які завжди стояли на столах. Всі ці речі можуть бути потенційними переносниками вірусу.

“Ми їм надаємо рукавчики, які лежать ось там, вони можуть їх взяти сам. А також, коли вони закінчують замовлення, ми пропонуємо санітайзер і маску щоб вони почувались у безпеці”, - розповідає Хосе Гарсія, менеджер бістро.

Ну і, звісно, увесь персонал мусить працювати у масках та рукавицях. Нова форма спочатку заважала дихати, зізнаються працівники, однак згодом звикли. У ресторанах Лос-Анджелеса, де приймають замовлення за столиком, окрім маски на обличчі офіціанти навіть одягають захисний пластиковий ковпак.

Попри те що у Лос-Анджелесі офіційно дозволили вечеряти за столиками, більшість ресторанів у столиці Голлівуду поки що обслуговують лише на виніс. А деякі заклади харчування через нещодавні протести і взагалі позабивали вікна дерев'яними дошками.

Наразі 30 відсотків каліфорнійських ресторанів залишаються зачиненими. Також за статистикою Каліфорнійської асоціації рестораторів, до пандемії у ресторанному бізнесі працювали близько 1.4 мільйона мешканців штату, та 900 000 звільнені чи відсторонені у зв'язку з коронавірусом.

Як повідомляв раніше УНІАН, американський ресторан «Inn in Little Washington», розташований в північній Вірджинії, на час коронавірусу підсадить відвідувачам за столики манекени, щоб гості не відчували себе дуже самотніми. Заради дотримання соціальної дистанції, ресторан зможе прийняти лише половину від звичайної кількості відвідувачів.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram