Волкер наголосив, що Путін насправді не боїться розширення НАТО/ колаж УНІАН, фото ua.depositphotos.com, скріншот

Колишній спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер, коментуючи російську агресію в Україні, наголосив, що у Кремлі не бояться розширення НАТО, а використовують це як виправдовування своєї війни. Про це він сказав на міжнародному форумі безпеки Black Sea Security Forum, що відбувся в Одесі.

"Цікаво те, що люди продовжують говорити, що Росії дали обіцянку – НАТО не буде розширюватись. В той час як людина, яка ймовірно зробила цю обіцянку, державний секретар США Джеймс Бейкер,  неодноразово публічно заявляв, що це неправда. Навіть людина, яка начебто це сказала, не робила цього. Однак вони (РФ) продовжують це використовувати. Інша частина наративу – це те, що розширення НАТО спричинило напад Путіна. Але докази доводять зворотнє", - підкреслив Волкер.

Він також зауважив, що Путін напав на країни, які не приєднались до НАТО, перш за все, на Грузію та Україну, а також окупував частину Молдови, але не атакував країни, які є членами НАТО 

Відео дня

За його словами, й ідея того, що мати кордони з НАТО є чимось новим чи загрожуючим для Росії – також неправда. 

"Тому що вони мали кордони з НАТО в Норвегії, включаючи морський простір в Арктиці, з моменту заснування НАТО. Так само і з Чорним Морем, і Туреччиною, так само і з Беринговим морем, США і Канадою. Отже це просто видумка, яку Путін використовує аби заплутати західні суспільства і виправдати свої збройні напади", - підкреслив Волкер.

Росія і НАТО - що варто знати

Як повідомляв УНІАН, початок повномасштабного вторгнення Росії в Україну підштовхнув скандинавські країни до вступу в НАТО. У травні 2022 року Швеція та Фінляндія подали заявку на вступ до Північноатлантичного альянсу. У квітні 2023 року Фінляндія стала 31 членом НАТО.

Після початку російського повномасштабного вторгнення Україна також активно просуває питання свого членства в НАТО. 

Кремлівський диктатор Путін 14 червня, напередодні Глобального Самміту миру, ініційованого Україною, заявив, що Росія припинить вогонь і піде на переговори, якщо Україна повністю відмовиться від Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей, і якщо відмовиться від членства в НАТО

Вас також можуть зацікавити новини: