
Одні з найгрізніших підводних човнів в історії військово-морського флоту - російські субмарини класу "Тайфун" (англ. Typhoon) - мали залишатися на озброєнні до 2026 року, але РФ достроково їх списала на користь новіших підводних човнів класу "Борей" (Borei). Про це у статті на 19FortyFive пише оглядач, колишній сержант і уорент-офіцер спецпризначення армії США Стів Балестрієрі.
Автор нагадав, що "Тайфуни" були розроблені, щоб конкурувати з американськими атомними підводними човнами з балістичними ракетами класу "Огайо" під час Холодної війни. Ці 48 000-тонні гіганти були здатні нести 20 масивних БРПЛ РСМ-52, кожна з яких була озброєна до 10 ядерними боєголовками.
Останній і найбільший підводний човен класу "Тайфун" "Дмитро Донськой" списали 2021 року після більш ніж 40 років служби, додав Балестрієрі.
Російські атомні підводні човни "Тайфун" - що про них відомо
За його словами, "Тайфуни" могли похвалитися унікальними конструктивними особливостями, включно з кількома міцними корпусами і зручностями для екіпажу, як-от сауна і басейн:
"Кілька міцних корпусів були побудовані навколо ракетних труб. З боків було два паралельні корпуси. Третій корпус над ними, розташований під величезним вітрилом, вміщував командний центр, тоді як четвертий корпус у носовій частині слугував торпедною камерою. Перед паралельними корпусами було 20 ракетних труб. У конструкцію кожної з них було включено титан для додаткової міцності, і всі вони були щільно скріплені разом".
Балестрієрі також додав, що Радянський суднобудівний завод "Севмаш" побудував тільки шість із запланованих семи підводних човнів такого класу.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Китай прагне скласти конкуренцію США і Росії, створюючи новий флот атомних підводних човнів.