Путін, за словами Попкова, свою думку вже не змінить / фото REUTERS

Російський президент Володимир Путін вважає себе одним з господарів світу - це проблема для сусідніх з РФ країн.

Таку думку висловив російський журналіст та історик Роман Попков в ефірі телеканалу "Україна 24".

За його словами, росіяни сьогодні неоднорідні: у молоді та освіченого міського класу пропаганда викликає іронію, проте є й інший тип людей - вирощених в парадигмі холодної війни.

"Це, як правило, старше покоління, яке не вміє користуватися інтернетом, уникає його, черпає інформацію з федеральних телеканалів. Якщо людям 20 років поспіль пояснювати щось, то, зрозуміло, вони будуть в це вірити, не маючи критичного мислення, не маючи альтернативних джерел інформації", - сказав Попков.

Російська молодь, каже він, сміється над погрозами Путіна щодо розширення НАТО.

Читайте такожПутін розповів про відповідь Росії в разі відмови США та НАТО розглядати її "пропозиції"

"Частина населення, особливо люди, яким за 40, Вони вважають як в епоху холодної війни, вони живуть в цьому. Частина населення в це вірить. Але молоде покоління, яке мріє працювати в Європейському Союзі, яке працює віддалено зі своїми західними партнерами, у них це викликає просто гомеричний сміх", - сказав Попков.

Він також пояснив, що Путін не поважає цілі народи й держави, заперечуючи їх суб'єктність - це його "психологічна штука".

"Ось він вважає, що він один з господарів світу... Він Байдена вважає колегою, і вважає колегами, напевно, до певної міри західноєвропейські країни. Але він відмовляє Україні, Балтії й тій же Білорусії в суб'єктності. Це колосальна проблема, це потрібно розуміти", - сказав журналіст.

Читайте такожПутін заявив про розробку з Китаєм "високотехнологічної" зброї

Попков прогнозує, що думка Путіна на світ вже не зміниться.

"Він вже сформувався, це доросла людина, його неможливо перевиховувати... Ми маємо простий факт - головнокомандувач другої за потужністю армії планети з величезним ядерним потенціалом не поважає величезну кількість своїх сусідів. Ось це проблема", - резюмував він.

Раніше екс-депутат Держдуми РФ Дмитро Гудков заявив, що від Путіна сьогодні можна очікувати всього, оскільки він побудував ілюзорний світ, в якому все добре.