Мальта помітила сплеск заявок на отримання громадянства з початком війни Росії проти України / mhas.gov.mt

Куплений паспорт ЄС не дасть імунітет від замороження активів і заборони перетинати кордон країн-учасниць. Хоча раніше причетність до тероризму, а не політична активність, була майже єдиною причиною, через яку громадяни ЄС могли потрапити в "чорний список" санкцій об'єднання.

Читайте такожЄС збирається якнайшвидше затвердити аналог "закону Магнітського"Такі пояснення виданню EUObserver дав неназваний чиновник європейської організації на тлі посилення продажу громадянства деякими країнами-учасницями.

"У питанні заборони на перетин кордону, це означає, що особа не зможе поїхати в будь-яку іншу країну окрім тієї, громадянство якої вона отримала. Оскільки ніхто не може заборонити людині в'їхати в країну, до якої вона належить. Якщо ж громадянин ЄС під обмежувальними заходами, такими як замороження активів, тоді блокування банківських рахунків й інших активів буде проведене в усіх 27 країнах союзу", - пояснив неназваний чиновник об'єднання.

Він додав, що всі країни-учасниці повинні подбати про також про те, щоб особа під санкціями не мала доступу до "економічних ресурсів".

"У підсумку це означає, що якщо росіянин, наприклад, купив паспорт Кіпру, а потім потрапив під санкції ЄС, він зможе приїхати лише на Кіпр, але не в інші країни союзу. А Кіпр все одно буде зобов'язаний заморозити його гроші й не дозволити передати їх його родичам чи компаніям", - пояснює видання.

Читайте такожЄС продовжив "кримські санкції" проти Росії - журналістПояснення з'явилося після того, якщо видання Al-Jazeera нещодавно повідомило про те, що Кіпр продав сотні паспортів "політично значущим" особам з Росії й країн Близького Сходу. Мальта теж масово продавала паспорти російським олігархам. Крім того, у Валлетті зафіксували різкий стрибок запитів на отримання громадянства з боку росіян після 2014 року. Тоді ЄС вперше запровадив санкції проти Росії за військове вторгнення в Україну.

EUObserver пише, що кількість санкцій ЄС, швидше за все, буде розширена у майбутньому. Оскільки союз нещодавно ухвалив новий режим для покарання кібер-злочинців і причетних до застосування хімічної зброї. Також тривають переговори про затвердження покарань для порушників прав людини з усього світу.

Вас також можуть зацікавити новини: