Лідер SNP пообіцяла провести другий референдум про незалежність Шотландії / фото REUTERS

Лідер Шотландської національної партії (SNP) і глава уряду Шотландії Нікола Стерджен пообіцяла провести другий референдум про незалежність від Великобританії.

Читайте такожThe Guardian: Велика Британія тріщить по швах, розпад країни почавсяВона озвучила такі плани після того, як її партія отримала 64 зі 129 місць у парламенті країни за результатами підрахунку голосів на виборах, що відбулися 6 травня, повідомляє The Scotsman.

Попри те, що це на одне місце менше, ніж потрібно для абсолютної більшості, разом з Шотландською партією зелених, що отримала 8 мандатів, SNP утворює більшість прихильників незалежності.

Стерджен вже заявила, що "будь-який вестмінстерський політик, який намагається встати на шляху" другого референдуму про незалежність, "вступає в боротьбу не з SNP, а з демократичними бажаннями народу Шотландії".

Водночас прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон не вважає правильним проведення другого референдуму про незалежність.

"Думаю, що референдум в нинішньому контексті це безвідповідально і нерозважливо", - цитує Джонсона The Guardian.

Референдум про незалежність Шотландії

  • На попередньому референдумі у 2014 році 55% шотландців проголосували проти незалежності від Великобританії.
  • При цьому влітку 2016 року на плебісциті по Brexit 62% жителів Шотландії висловилися за подальше членство в ЄС.
  • У березні 2017 року шотландський парламент підтримав проведення нового референдуму про незалежність. Однак згодом від цієї ідеї відмовилися, оскільки слід було прояснити умови Brexit.

Читайте останні новини України та світу на каналі УНІАН в Telegram