США демонструють ненадійність, тоді як війна в Україні змінюється на користь Москви / фото 17-та окрема танкова Криворізька бригада ім. Костянтина Пестушка

Поки Україна продовжує свою боротьбу проти російської агресії, світ починає забувати про страхи війни, займаючись власними проблемами. Таку думку висловила журналістка The Atlantic Енн Еплбаум. 

За її словами, поки світ заявляє про "тупикову" ситуацію на фронті, Україна залишається все такою ж сміливою та вигадливою, як і на початку вторгнення. Втім, за її словами, Київ зараз сильно обмежений в боєприпасах і все може призвести до того, що в Сил оборони просто не залишиться можливості продовжити боротьбу. 

"Ще глибшу, ширшу хвилю удару спричинить зростаюче усвідомлення того, що Сполучені Штати є не просто ненадійним, а несерйозним союзником. Дурний союзник. ЄС витрачає на Україну більше грошей, ніж американці. Але поки що не може виробляти стільки, скільки у США є на складах", – пише Еплбаум. 

Відео дня

На думку журналістки, вагання Вашингтону з наданням України зброї переконує союзників у "політичній некомпетентності" Сполучених штатів і надсилає повідомлення Росії та Китаю про те, що США "є виродженою, вмираючою державою". 

"Для зовнішнього світу жодна логіка цих рішень не має сенсу. Все, що вони бачать, це те, що американська політична система була захоплена та виведена з ладу радикальною, проросійською фракцією на чолі з Трампом – опальним екс-президентом, який використовував насильство та обман, щоб намагатися залишитися на посаді", – пояснює Еплбаум. 

Говорячи про Трампа, журналістка переконана, що він намагається використати українське питання, щоб повернути собі президентське крісло: "Його мотиви відверто егоїстичні: він хоче, щоб кордон між США та Мексикою залишався хаотичним, щоб він міг використати це питання у своїй кампанії. Він не хоче, щоб Байден отримав користь від будь-якого передбачуваного рішення чи прогресу. І йому байдуже, чи в результаті в Україні закінчаться боєприпаси", – пояснює Еплбаум. 

Допомога США Україні - останні новини

США досі не можуть виділити Києву чергову фінансову допомогу через неможливість вирішити питання з захистом кордону США й Мексики. Спроби досягти позитивного рішення з цього приводу поки що не були успішними.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц приїде до столиці США Вашингтона 9 лютого, де зустрінеться з американським президентом Джо Байденом. Там, за данними ЗМІ, німецький лідер спробує переконати американського президента пришвидшити виділення Україні допомоги. 

Вас також можуть зацікавити новини: