Понеділок,
21 серпня 2017
Наші спільноти

Найпотужніший за 30 років спалах на Сонці викликав магнітну бурю

8 і 9 грудня геомагнітна обстановка погіршає

Російські учені з Інституту земного магнетизму, іоносфери і поширення радіохвиль  повідомили про початок магнітної бурі. У найближчу добу очікується підвищена геомагнітна активність і періоди малої магнітної бурі, а 9 грудня вірогідне подальше погіршення геомагнітної обстановки, повідомляє ІТАР-ТАРС з посиланням на завідувача лабораторією інституту Анатолія Бєлова.

У вівторок було зареєстровано рекордний спалах на Сонці в мінімумі його активності. "За 30 років регулярних рентгенівських спостережень Сонця таких могутніх спалахів набралося всього близько двох з половиною десятків, і ніколи раніше вони не спостерігалися в мінімумі сонячної активності", - констатував Бєлов.

Раніше він пояснював, що збурення геомагнітної активності пов’язано не тільки зі спалахами на Сонці. "До магнітних бурь можуть призвести дві причини - пов`язаний із спалахами викид речовини і високошвидкісні потоки часток з великих коронарних дір", - пояснив Бєлов. Причому в першому випадку відбуваються найбільші бурі, а малі і середні зазвичай породжує друга причина.

На думку учених, малі магнітні бурі більш негативно впливають на організм людини, ніж сильні, які завдають шкоди електроніці. Порушення сну і працездатності, а також дратівливість і нервозність можуть відчути навіть абсолютно здорові люди, попереджають медики. У такі дні вони радять всім, особливо метеочутливим громадянам, чітко дотримуватися режиму дня, не перенапружуватися і виділяти більше часу на відпочинок.

NEWSru.com

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку