Слабкий споживчий попит був причиною уповільнення інфляції

14:57, 16 червня 2010
Права споживачів
0 0

Аналітична записка НБУ

Слабкий споживчий попит і зниження інфляційних очікувань були однією з основних причин уповільнення інфляції в травні.

Про це сказано в щомісячній аналітичній записці Національного банку України «Аналіз інфляції» за травень, розміщеній на сайті Нацбанку.

Також НБУ відзначає, що зниження індексу споживчих цін (ІСЦ) було майже повністю зумовлено чинниками з боку пропозиції: ціни на сирі продовольчі товари знизилися на 2,5%, внесок в ІСЦ становив "мінус" 0,7 п.п. Наприклад, корекція цін після їх надмірного зростання на початку року і сезонний чинник зумовили здешевлення яєць ("мінус" 29,8%, внесок в ІПЦ - "мінус" 0,4 п.п.) і молока ("мінус" 6,4%, внесок в ІПЦ "мінус" 0,1 п.п.).

При цьому чинники з боку попиту також сприяли стримуванню інфляції - розрив ВВП, який відображає відхилення сукупного попиту в економіці від рівнозначного рівня, залишався негативним ("мінус" 4,9% в I кварталі 2010 року). Зростання схильності до заощаджень (приріст депозитів фізичних осіб у річному обрахунку становило 40,4 млрд. грн.) і поміркована фіскальна політика також стримували інфляцію попиту.

З іншого боку, стабільність гривні до долара США в умовах знецінення євро і російського рубля (валют основних торгових партнерів України) також сприяла стримуванню інфляції. Останнє зумовило зростання базового ІСЦ лише на 0,1% (у річному обрахунку базова інфляція сповільнилася до 4,1% порівняно з 4,3% у квітні).

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter