Звичний напій не такий нейтральний, як може спершу здатися / колаж УНІАН з фото pixabay.com та ua.depositphotos.com

Гіпертоніки, - люди, які страждають від високого тиску, повинні стежити за тим, що споживають і, як виявляється, їм не радять пити не тільки каву, а й зелений чай. Якщо ви не знаєте, можна пити зелений чай при високому тиску чи ні, тоді варто прочитати думку відомого дієтолога Світлани Фус і вчених, а також "включити" логіку.

Відео дня

Вважається, що в зеленому чаї, як і в каві, є кофеїн, який впливає на рівень тиску в крові - здатен його підвищити. Якщо у людини вже і так тиск вище норми, то, природно, йому це повинно тільки нашкодити - нібито може погіршитися самопочуття, наприклад, можливі сильні головні болі й слабкість.

Абсолютно здоровій людині рекомендують в день дозволяти потрапляти в свій організм від 200 до 250 міліграмів кофеїну (в склянці зеленого чаю є від 30 до 50 мг). Дієтолог зазначає, що навіть здоровим людям на добу варто пити до літра цього напою.

Відштовхуючись від того, що такий чай містить кофеїн, випливає, що гіпертонікам необхідно з побоюванням до нього ставитися, особливо до міцного настою. Однак не все так однозначно.

Зелений чай при підвищеному тиску - думка вчених

Деякі дослідження показали, що цей напій має кардіопротекторну властивість, і його споживання здатне розслабляти кровоносні судини, йдеться на сайті Оксфордського університету. Вчені з цього навчального закладу вивчили вже проведені дослідницькі роботи щодо впливу зеленого чаю і дійшли цікавих висновків.

Що з'ясували дослідники:

  • завдяки споживанню зеленого чаю значно знижується систолічний артеріальний тиск (це рівень тиску в момент, коли серце максимально скорочується, його ще називають верхнім);
  • вплив на діастолічний артеріальний тиск (показник тиску в той час, коли серце максимально розслаблене, інша назва - нижній) виявилося незначним.

На думку вчених, вплив напою на організм безпосередньо залежить від того, скільки його споживати.

Чи можна зелений чай при підвищеному тиску - що з'ясували вчені

На думку дослідників, якщо щодня пити 5-6 чашок цього напою, то це може спричинити зниження систолічного тиску. Вчені зазначили, що такий ефект настає завдяки наявності в чаї біологічно активної сполуки епігаллокатехін-3-галлат. Щоб позитивний ефект від зеленого чаю був максимальним, рекомендують на добу споживати приблизно 200 мг цієї речовини (саме стільки може міститися у 5-6 чашках напою). 

Як пити зелений чай при високому тиску

Дослідники підкреслюють, що ефект від тривалого прийому зеленого чаю поки невідомий і необхідно провести триваліші незалежні клінічні дослідження. Однак точно встановлено, що, якщо перевищити добову норму чаю, то можуть проявитися побічні ефекти.

Таким чином, гіпертонікам точно не варто "балуватися" зеленим чаєм - краще звернутися до лікаря, а потім вже вирішувати, який саме його обсяг можна включити у свій раціон.

УНІАН раніше писав, що буде, якщо пити багато чаю, і яка доза цього напою вважається смертельною.

Вас також можуть зацікавити новини: