REUTERS

У Київський області в районі Чорнобильської атомної електростанції затримано дві групи сталкерів, які незаконно проникли на територію зони відчуження з метою екстремального туризму.

Читайте такожЧорнобиль-2019: від зони відчуження до зони відродження (відео)

Про це повідомила прес-служба обласної поліції. "Першу групу з трьох молодих людей 19-ти та 20-ти років правоохоронці виявили у вечірній час поблизу КПП "Дитятки" в лісовому масиві. Киянин та жителі Кропивницького планували свій відпочинок у радіаційному лісі. Другу групу з трьох чоловік 20-ти та 19-ти років було затримано пізно ввечері на території об’єкту "Чорнобиль-2". Молоді люди зі Львову та Кривого Рогу сподівалися на специфічний відпочинок в Чорнобильській зоні", - повідомили в поліції.

Відео дня

Стосовно даних громадян було складено адміністративні протоколи за ст. 46-1 "Порушення вимог режиму радіаційної безпеки в місцевостях, що зазнали радіоактивного забруднення" Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Порушникам загрожує покарання у вигляді штрафу від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Матеріали справ направлено до Іванківського районного суду та до Славутицького міського суду Київської області.

Довідка УНІАН. 26 квітня 1986 року в 1:24 сталася аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС. Ця техногенна катастрофа є найбільшою за всю історію світової ядерної енергетики за кількістю загиблих і потерпілих, викидом радіоактивних речовин і економічними збитками. Для ізоляції зруйнованого енергоблока в листопаді 1986 року був побудований об'єкт «Укриття» (більш відомий як саркофаг). Після цього ЧАЕС продовжувала свою експлуатацію до грудня 2000 року, коли було зупинено останній працюючий енергоблок №3. Для подальшого запобігання викиду радіоактивних відходів в атмосферу було прийнято рішення про будівництво нового безпечного конфайнмента (НБК).

У травні 2016 року лідери країн «Великої сімки» підтвердили готовність співпрацювати з Україною в ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

Наприкінці листопада 2016 року будівельна компанія Novarka, що побудувала арку НБК, завершила процес її насування і монтажу над четвертим енергоблоком ЧАЕС. За даними Держагентства з управління зоною відчуження, арка знизила рівень гама-випромінювання навколо станції порівняно з періодом до встановлення арки в проектне положення в 10 разів.

За інформацією ЄБРР, який управляє фондом «Укриття» для фінансування будівництва арки і всього об'єкта «Укриття», вартість конфайнмента становить 1,5 млрд євро. При цьому реалізація всього плану заходів на ЧАЕС оцінюється в 2,1 млрд євро.