Через 50 років хадж до Мекки буде неможливий через смертельну спеку – вчені

12:42, 27 жовтня 2015
Клімат
861 0

Також у небезпеці видобуток нафти в цьому регіоні.

REUTERS

В кінці століття, між 2071 і 2100 роками внаслідок глобального потепління у регіонах навколо Перської затоки буде настільки спекотно та волого, що у певні години перебувати там буде небезпечно для життя. Про це йдеться в журналі Nature Climate Change, статтю з якого коротко передруковує New York Times.

Читайте такожВересень 2015 року встановив новий світовий рекорд спеки - вчені

Метеорологи зробили такі висновки, використовуючи уявлення про так звану температуру мокрого термометра. Її приймає в повітрі вода, що випаровується. Ця температура вимірюється спеціальним приладом — психрометром. Тіло людини охолоджується, головним чином, при випаровуванні рідини з його поверхні. У разі критичного значення температури мокрого термометра це стане неможливим.

Читайте такожГлобальне потепління може спровокувати льодовиковий період

Американські вчені вважають, що вже з 2071 року температура "мокрого термометра" у деяких регіонах Перської затоки, наприклад, Катарі, ОАЕ та Ірані, сягне 35 градусів Цельсія. Дубаї, Доха і Абу-Дабі – також у зоні ризику. Вже сьогодні середньорічні температури в цих та інших населених пунктах близькі до критичних значень.

Серед іншого, стане неможливим хадж у Мекку. Також в небезпеці видобуток нафти.

Відзначається, що вже цього року денна температура на розташованих поруч із затокою територіях перевищила 50 градусів, а нічна — 30. У перерахунку на температуру мокрого термометра це відповідає 34,6 градусам Цельсія.

Метеорологи вважають, що в разі зниження викидів парникових газів країнами можлива підтримка сформованих кліматичних умов або зниження середньорічних температур на Близькому Сході. Це може запобігти потенційній безлюдності регіону.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter