Відмова американців від їжі тваринного походження дозволила б нагодувати ще 350 мільйонів людей - вчені

21:19, 27 березня 2018
Природні ресурси
372 0
Ілюстрація / REUTERS

Вчені порівняли особливості виробництва ключових продуктів тваринного походження в системі харчування американців зі схожими по харчовій цінності рослинними аналогами і прийшли до висновку, що перехід на рослинну їжу може істотно скоротити земельні ресурси, необхідні для виробництва продуктів харчування. У статті, опублікованій в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, також наголошується, що такий перехід дозволить виробляти достатньо їжі для того, щоб нагодувати ще 350 мільйонів чоловік.

Читайте такожВ Індії "захисників корів" засудили до довічного ув'язнення за вбивство мусульманина

Як передає N+1, автори дослідження під керівництвом Рона Майло (Ron Milo) з Інституту Вейцмана (Ізраїль) порівняли обсяги землекористування, необхідні для виробництва кожного продукту тваринного походження з щоденного раціону американців (яйця, м'ясо птиці, свинина, яловичина і молочні продукти) і їхніх харчових аналогів рослинного походження. Крім основних показників (земельні ресурси на виробництво одного грама, одного грама білка і однієї калорії) вчені також порівняли продукти щодо вмісту в них основних мікро - і макроелементів: наприклад, клітковини, вуглеводів, β-каротину, натрію, вітамінів A, B і C.

Вчені з'ясували, що виробництво еквівалентних за харчовою цінністю продуктів харчування тваринного і рослинного походження суттєво різниться в обсягах споживаних земельних ресурсів. Наприклад, для того, щоб отримати чотири грами білка з яловичини, потрібно витратити стільки земельних ресурсів, скільки необхідно для одержання 100 грамів рослинного білка. При цьому продукти рослинного походження перевершують свої тваринні аналоги за кількістю більшої частини поживних елементів, що містяться в них. Виняток складають, наприклад, холестерин та вітамін B12.

Повна відмова американців від п'яти років від їжі тваринного походження (варто відзначити, що у її число не входить риба і морепродукти, а тільки продукти сільського господарства) та використання необхідних для її виробництва ресурсів для отримання їжі рослинного походження дозволить прогодувати додатково приблизно 350 мільйонів осіб (тобто ще одну країну з такою ж кількістю громадян, як США). При цьому максимальне скорочення обсягу харчових відходів при нинішньому виробництві та харчових звичках американців дозволить прогодувати додатково тільки 20 мільйонів чоловік.

Як повідомляв УНІАН, раніше США представили міжнародну стратегію по водним ресурсам.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter