Смог в Пекіні та інших містах Північного Китаю досяг "загрозливого" рівня

02:59, 21 грудня 2015
Зменшення викидів
612 0

Смог в Пекіні і ще більш ніж тридцяти містах Північного Китаю досяг рівня, що "серйозно загрожує здоров'ю кожної людини", попереджають фахівці.

REUTERS

Як повідомило міністерство охорони навколишнього середовища, за даними супутникового спостереження, суцільна пелена важкого смогу покрила до кінця неділі територію в 660 тис. кв. кілометрів в регіоні Пекін-Тяньцзінь-Хебей, передає ТАСС.

У ряді місць рівень вмісту мікрочастинок PM 2.5 перевищив 500 і навіть 600 одиниць на кубометр повітря при затвердженій Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) безпечній нормі не більше 25 одиниць.

REUTERS

У Пекіні продовжує діяти введений в п'ятницю найвищий, "червоний" рівень екологічної небезпеки. Він буде діяти до опівночі 22 грудня. Влада звернулася до жителів із закликом "піклуватися про своє здоров'я і утриматися від проведення часу на вулиці". Рух на міських магістралях обмежено за принципом "парності - непарності" в залежності від останньої цифри реєстраційного номера. Заборонено запускати феєрверки, смажити їжу на відкритому вогні, обмежена робота багатьох підприємств. Початковим і середнім школам рекомендовано призупинити заняття, а установам - скоригувати робочий графік співробітників.

Читайте такожСмог в Пекіні в 20 разів перевищив норму вмісту небезпечних частинок

"Червоний" рівень екологічної небезпеки було вперше в історії введений в Пекіні з 8 по 10 грудня цього року.

Основними джерелами частинок PM 2.5 є вихлопні гази автомобілів і викиди, які утворюються в результаті роботи теплоелектростанцій та котелень. Частинки, що містяться в смогу, через легені проникають в організм і накопичуються в ньому. Це може призвести до проблем серцево-судинної системи, онкологічних захворювань, попереджають медики.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter