Вчені закликали не розширювати каучукові плантації в Азії

16:41, 17 квітня 2015
Порятунок видів
147 0

Фахівці Університету Східної Англії попередили про можливі негативні наслідки створення нових плантацій каучукових дерев у Південно-Східній Азії.

засев каучуковыми деревьями обширных территорий поставит под угрозу жизнь многих животных / za7gorami.ru

На думку вчених, засів каучуковими деревами великих територій поставить під загрозу життя багатьох тварин, птахів і комах, в тому числі вимираючих, передає Бі-бі-сі. Крім того, подібні заходи можуть призвести до забруднення річок і грунтових вод.

За даними дослідників, до 2024 року для покриття всіх вимог промисловості в Південно-Східній Азії потрібно засіяти каучуковими деревами від 4,3 до 8,5 млн га. Це обумовлено стабільно зростаючим попитом з боку виробників автомобільних покришок.

Вчені вважають, що промисловість могла б вирішити цю проблему за рахунок більш широкого застосування синтетичного каучуку, частка якого на ринку зараз становить усього близько 30%. В цьому випадку необхідність в розширенні каучукових плантацій відпаде.

В останні роки відзначається розширення плантацій каучукових дерев у багатьох азіатських країнах, зокрема в Китаї, В'єтнамі, Таїланді і М'янмі.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter