Вчені з'ясували, як тварини можуть уникнути вимирання

21:56, 05 квітня 2016
Порятунок видів
1698 0

У зв'язку з тим, що шосте вимирання очікується вже наприкінці наступного століття, вчені спробували дізнатися, як можна буде запобігти втраті біорізноманіття Землі.

flickr.com/photos/nineprimaries

Так, вони наблизилися до розгадки виживання давніх живих істот. Інтерес учених викликав рід лістрозаврів, передає Газета.ру з посиланням на журнал Scientific Reports.

Зазначається, що лістозаврам не тільки вдалося вижити після масового пермського вимирання (найбільше вимирання між пермським і тріасовим геологічними періодами, в результаті якого вимерло до 90% всіх морських і 70% наземних видів), але і домінувати за чисельністю протягом мільйонів років після нього.

Досліджуючи структуру кісток листрозавров, вчені дійшли висновку, що, по-перше, вони мали коротку тривалість життя — 13-14 років, а по-друге, після катастрофи вони значно зменшилися в розмірах: до вимирання вони досягали кількох метрів у довжину і важили близько ста кілограмів, після масового вимирання їхній розмір зменшився до розміру великого собаки.

Читайте такожЕволюція видів може призводити до їхнього вимирання - вчені

На думку дослідників, лістрозаври збільшили шанси на виживання на 40% завдяки зменшенню тривалості життя і, отже, більш раннього розмноження.

"Хоча складно помітити вплив на наше повсякденне життя, зараз ми перебуваємо в середині шостого масового вимирання. Було передбачено, що половина ссавців зникне з лиця Землі наприкінці наступного століття, якщо такий порядок продовжить існувати", - говорить один з авторів дослідження.

Порівняння даних про частоту зникнення видів флори та фауни в минулому та на поточний момент дозволило дослідникам зробити висновок про те, що зараз на Землі дійсно відбувається шосте масове вимирання тварин, викликане діяльністю людини.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter