Жаби, які здатні терпіти спеку, можуть пережити серйозні зміни клімату - вчені

12:05, 11 липня 2016
Порятунок видів
410 0

Результати двох досліджень, проведених вченими з Каліфорнійського університету в Дейвісі, показали, що земноводні, які легше переносять високу температуру, здатні краще пережити зміни клімату, вимирання і зміну місць проживання.

facebook.com/konnadteel

Детальніше з дослідженнями можна ознайомитися в науковому журналі Ecology Letters, повідомляє "Газета.Ru".

У ході дослідження вчені звернули увагу на вплив патогенного гриба Batrachochytrium dendrobatidis, що є згубним для життєдіяльності земноводних в усьому світі. При цьому гриб росте в прохолодних місцях і шкодить тільки тим земноводним, які живуть поблизу. А тому ті земноводні, які здатні проживати при теплій температурі, уникають його негативного впливу.

Читайте такожЕстонські волонтери врятували майже 20 тисяч жаб

У ході дослідження вчені також вивчили мікроклімат у шести видах наземного покриву в Коста Ріці, виміряли температуру тіла жаб, схильних до впливу цього мікроклімату, прорахували зміни в термічно підходящих для них проживання на 80 років вперед.

Провідний автор дослідження Джастін Новаковські стверджує, що поряд з вирубкою лісів майбутні кліматичні зміни можуть збільшити кількість втрат місць проживання для земноводних в Коста Ріці, і, таким чином, ті земноводні, які більш сприйнятливі до збільшення температури, можуть опинитися на межі зникнення.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter