На Харківщині з'явилася нова природоохоронна зона

15:59, 08 грудня 2017
Порятунок видів
2070 0

На його території будуть охороняти 11 видів тварин, занесених до європейського Червоного списку, та 31 - з Червоної книги України.

Донецький кряж / wikimedia.org

Заказник (природна територія, яка частково знаходиться під охороною) "Синичинський" створили в Ізюмському районі. Також на його території збереглися 11 видів рослин, занесених до Червоної книги України, 33 види рослин і 48 видів тварин - з Червоного списку Харківської області. Про це повідомили в прес-службі Харківської ОДА.

Читайте такожЗа останні 40 років у світі стало на 60% менше тварин - доповідьРішення про створення заказника підготував Департамент екології та природних ресурсів ОДА. 7 грудня його затвердили депутати обласної ради на черговій сесії.

"Орієнтовна площа заказника - 285,6 га, - повідомили у департаменті екології. - Метою його створення є збереження в природному стані типового заплавного водно-болотного комплексу. На території ландшафтного заказника "Синичинський" розташовані заплавні ліси, високотравні та осокові болота, представлені залишки лісів 90 - 120-річного віку (дуб, ясен), фрагменти крейдяних і піщаних степів".

Станом на 1 грудня 2017 року у природно-заповідному фонді Харківської області налічувалося 242 території та об'єкти загальною площею 74151,34 га.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter